Laz Vampir: Tirakula

- 18/01/2013
3,33(3 oy)

İsmiyle dahi belli bir kitleyi hedef aldığı görünen “Laz Vampir: Tirakula” hedeflediği kitleyi küçümsemesinden ziyade, yine aynı kitleye hitap etmeyen bir mizah anlayışı taşıyor.

Filmin ismi, tahmin edilebileceği üzere Karadeniz insanını avlamaya çalışıyor. Drakula bir şekilde dirilip Laz bir vatandaşın bedenine giriyor. Ağzı hayli bozuk olan bu vatandaşın beyni “Laz beyni” olduğundan Drakula bedeni kontrol etmekte zorlanıyor.

“Laz beyni” kavramı bana ait değil çünkü filmde ikide bir “Laz beyni güçlüdür!” gibi replikler duyuyoruz, şivesi oldukça yapay olan bir Karadenizlinin ağzından. Yani film Karadeniz izleyicisini hedeflerken, hedeflediği kitleyi “ucuz numaralarla” ele geçirebileceğini de sanıyor. Filmin şu sıralarda 80 bine yakın bir gişe rakamı elde ettiğini göz önünde bulundurursak belli ki bu numaralar pek de işe yaramamış.

 Laz Vampir: Tirakula

Ayrıca filmin gereksiz yere uzatılan bel altı espirileri filmin hitap ettiği yaş kesimini de bir hayli yukarı çekiyor. Bunun da başarısız bir yapımcı politikasının eseri olduğunu pekala belirtebiliriz.

Lafı çok uzatmaya gerek yok. “Laz Vampir: Tirakula” vakte ve nakte değmeyen bir film. Yakında adını hatırlayan bile kalmaz herhalde. Filmin devam filmine kapı açan finalinin arkası gelecek mi, merak ediyorum.

 Laz Vampir: Tirakula

Filmin yönetmenleri Metin Koç ve Ulaş Zeybek. Oyuncu kadrosunda daha çok televizyon dünyasından tanıdığımız Levent Sülün, Wilma Elles ve Alp Korkmaz gibi isimler var.

Laz Vampir: Tirakula Yorumları

Yorum Yok


sekiz − = 6

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri