Lady in the Water | Sudaki Kız

- 24/01/2007
6,08(25 oy)

‘Tekrar çocuk gibi olmak istiyorum; çevremizdeki korkunçluktan daha fazlası olduğuna inanmaya ihtiyacım var. … öyleyse bazı masalların gerçek olduğunu ispatlama zamanıdır şimdi.’

Sinemanın verimli yönetmenlerinden M. Night Shyamalan, 6.His(The Sixth Sense)’te olduğu gibi, sinema kültürüne yine önemli bir katkı sağlıyor. Filmlerinde dürüstlüğü ilke edinen Shyamalan, gerilimle duygusallığı harmanlama becerisini Lady in the Water’da da gösteriyor.

Sudaki Kız bir masal; Shylaman’ın kızlarını uyutmak için doğaçlama olarak anlatmaya başladığı… Ama sonra insanlığı uyandırma isteğiyle sinemaya aktardığı; idealist bir yönetmenden güzel bir masal…

Sixth Sense’ten Lady in the Water’a uzanan filmler, içeriklerinin özü bakımından bir kitabın parçalarını oluştururken, biçimleri Shyamalan’ın o andaki ruh haline göre şekilleniyor; ki O da bunu dürüst olmakla ilintilendiriyor.

Paul Giamatti ise, izlediğim ilk başrolünde hakkındaki kanılarımı tersine çeviriyor, hemen ardından izlediğim Illusionist‘deki performasıyla da bunu pekiştiriyordu.

Lady in the Water | Sudaki Kız Yorumları

8 Yorum


− 5 = bir

 • yamahe 31 Ocak 2007 6:49

  Ek olarak; Sinefolio’daki ‘Yeni Başlayanlar İçin M.N.Shyamalan Film Analizi’ne göz atılmasını öneririm.

 • sera 3 Şubat 2007 23:19

  keşke karakterlere daha fazla eğilselerdi ve keşke önceki filmlerini mumla aratmasaydı. Filmin tek iyi yanı Paul Giamatti bence.

 • altan 5 Şubat 2007 23:07

  Bence Shyamalan’ın en çok haksızlık edilen film.

  İçi bu kadar dolu ve bu kadar net mesajlar veren ve bunu bir “eğitmen” kıvamında değil oldukça “dostça” yapan bir hikaye. Bence gözardı edilemez üstün bir zeka eseri.

  “Büyüklere Masal” tıpkı küçüklerin masallarında olduğu gibi içinde bir sürü mesaj taşıyanlardan.

  Oyunculuklar tatmin edici (Paul Giametti süper), atmosfer harika ve herhalde Hitchkock’dan beri pek becerilemeyen “ani” gerilme duygusu..

  Bu yönetmene çok haksızlık yapıldı ama bu filmde bence artık bu haksızlık tavana vurdu.

 • ezel 27 Şubat 2007 19:27

  igrenç bir filim

 • Jensa 1 Mayıs 2007 0:51

  Film beni tam anlamıyla hüsrana uğrattı. Bence tam bir vakit kaybı. Filmi tamamlamak için resmen kendimi sıktım. 3 günde zorla bitirdim. Açıkçası yönetmenin diğer filmlerine göre çok uzaklarda bir yerlerde. Anlatılan hikayeyi de pek beğenmedim. Bence yönetmen bu hikayeyi çocuklarına anlatmaya devam etsin ve başka kimseye anlatmasın. Zaten çocuklar büyünce akılları erince de eminim bu hikayeyi kendilerine anlattığı ve utanmayıp bir de filmini çektiği için babalarını döveceklerdir.

 • yavuztoy 19 Şubat 2008 0:20

  feyk, hikaye, zaman kaybı, 2 güne tv de çıkar

 • sinema 31 Mart 2008 4:13

  bu filmi izledikten sonra paul giamatti’nin ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu anladım.senaryo karmaşık ve akıcı değil.hikaye karmakarışık ama buna rağmen çok iyi bir performans sergilemiş.filmde ise çok saçma mantıksız ve uzun bölümler vardı.

 • chanel 30 Eylül 2008 21:35

  tek kelime BERBAT!!!!

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri