Labirent

- 04/07/2013
6,50(2 oy)

Amerika’nın koca bir dünyayı etkileyen “ajanlık” filmlerinin yerli örneği diyebileceğimiz “Labirent”, esasen aksiyon ve dinamizm yönünün yanında konuya insancıl açıdan da yaklaşmakta.

 Labirent

Her şeyden önce filmin özgün tarafı, istihbarat çalışanlarına bir robotmuş gibi yaklaşmıyor oluşu. Hepsinin ayrı bir hayatı olan bu çalışanlar, teşkilat içinde türlü sorunlarla boğuşurken, geçmişte yaşadıklarıyla da bir iç hesaplaşmaya girmekteler. Filmin fabrikasyon Hollywood yapımlarından farkı da tam olarak bu. Kesinlikle yabancı türdeşlerine özenmiyor ve kendi belirlediği doğrultuda, finaline kadar istikrarını sürdürüyor.

“Labirent”in başka bir başarılı tarafı da aksiyon sahnelerindeki inandırıcılık. İhtişamlı olmaya yeltenip de garip bilgisayar efektleriyle komik görünen  sahnelerden imtina edilen yapımda aksiyonun dozu tutturuluyor ve daha da önemlisi bu sahnelerde hiçbir inandırıcılık sorunu yaşanmıyor.

 Labirent

Yine de tüm iyi çabalarına rağmen “Labirent” iskelet olarak çok fazla benzere sahip olduğu için yönetmen Tolga Örnek’in önceki filmi “Kaybedenler Kulübü” gibi bir kilometre taşı olamıyor. Fakat izlemeye değer bir film olduğunu son olarak belirtelim.

 Labirent

Tolga Örnek’in yönettiği filmde Timuçin Esen, Meltem Cumbul, Sarp Akaya, Rıza Kocaoğlu, Altan Gördüm, Umut Kurt, Melike Güner ve Ozan Bilen gibi isimler var.

Labirent Yorumları

Yorum Yok


3 × beş =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri