Knight and Day – Gece ve Gündüz

- 10/03/2013
9,00(2 oy)

Arkasında “Walk the Line” ve “3:10 Yuma” gibi filmler bırakmış olan James Mangold’un kariyerindeki en zayıf halka, Winona Ryder ve Angelina Jolie’yi buluşturduğu “Girl, Interrupted” olarak gözüküyordu. Yönetmen daha sonra 2000’lerde yakaldığı müthiş çıkışını bu filmle durduruyor ne yazık ki.

 Knight and Day

Öncelikle oyuncu tercihlerinden söz etmek gerek. Tom Cruise ve Cameron Diaz belki “Vanilla Sky”da müthiş bir uyum yakalamış olabilirler fakat “Gece ve Gündüz”de gerçekleşen bu işbirliği ne yazık ki yaş engeline oldukça takılıyor. Bu iki isim yerine 30’lu yaşlarını sürdüren başka bir ikili filmde yer alsaymış, film mücadeleye 1-0 mağlup başlamazmış. Üstelik Cameron Diaz ne kadar genç görünmek için çabalasa da yüz hatları ve açıkçası biraz da suratını sinemada fazla eskitmiş olmasından ötürü başarıya ulaşamıyor. Bu sorun da filmin inandırıcılık problemi yaşamasına sebebiyet veriyor.

Filmin aksiyon alanında sınıfı geçtiği söylenebilir fakat “yol filmi” teması biraz eğreti duruyor. Mizahi yönü de oldukça zayıf. Yan karakterlerinden yeterli desteği alamıyor ve kadın karakterinin nasıl birdenbire gözü kara bir kişiliğe büründüğü de pek anlaşılamıyor. Yine de zihin yormayan bir eğlencelik arıyorsanız “Gece ve Gündüz” size göre olabilir fakat oyuncu kadrosuna ve James Mangold’a bakıp ilave bir güzellik beklemeniz boşuna.

 Knight and Day

Filmde Diaz ve Cruise ikilisinin yanı sıra Viola Davis, Paul Dano, Maggie Grace, Peter Sarsgaard ve Jordi Molla yer alıyorlar.

Knight and Day – Gece ve Gündüz Yorumları

Yorum Yok


beş + 1 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri