Killer Elite

- 19/02/2012
7,44(9 oy)

Stallone’nin, şu sıralarda devamı de çekilen “Cehennem Melekleri” filmi pek çok aksiyon yıldızını bir araya toplayıp, bu yıldızların zamanında boy gösterdiği ikinci sınıf aksiyon filmlerine bir saygı duruşu amacı taşıyordu. İşte “Killer Elite” “Cehennem Melekleri”nin kimilerince başaramadığı vizyonunu gerçekleştirmiş.

Öyle ki filmde konu, üç tane becerikli ajanın öldürülmesi üzerine kurulu. Bu görevin kabul edilişi, görevin icrası sırasında yaşanan aksaklıklar, sıkıntılar veya ne söyleyeceği iki diyalog önce anlaşılan kahramanlarla film tam bir aksiyon nostaljisi yaşatıyor. Çeşitli sitelerde filmin düşük puan yağmuruna tutulmasının sebebi de büyük ölçüde bu, aksiyon sinemasında bir ileri gidiş olmaktan ziyade bir geriye dönüş oluşu.

Ama tüm bu klişeler filmi sempatik de göstermiş. Çok büyük beklentilerle oturmazsanız eğer ekran başına, bu hafif mizahi tonda olması gerekirken iddialı bir görev üstlenen filmi sevimli bulmanız mümkün. Robert De Niro’yu bu yaşına rağmen bir iki aksiyon sahnesinin içinde görmek de enteresan. Filmin finalindeki küçük ama beklenen sürpriz de artık bu filmlerin olmazsa olmazlarından.

Filmin üç büyük kozu filmin afişinde de boy göstermişti: Robert De Niro, Jason Statham ve Clive Owen. Filmin yönetmeni Gary McKendry.

Killer Elite Yorumları

Yorum Yok


× 5 = otuz beş

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri