Just Go With It | Hayatım Yalan!

- 26/10/2011
6,89(9 oy)

Amerika’da son dönemde Judd Apatow gibi isimlerin başını çektiği yeni komedi anlayışında/kültüründe adı pek anılmasa da Dennis Dugan ve Adam Sandler ikilisinin de izleri var. Lakin bu yeni moda komedi anlayışı kimi işlerde de “Just Go with It-Hayatım Yalan”da olduğu gibi eksen kaymasına uğrayabiliyor.

“Just Go with It”te tipik bir Adam Sandler komedisinden bekleneceği üzere konu oturana kadar geçen bölümlerde vücut fonksiyonlarıyla ilgili espirilerle karşılaşıyoruz. Mesela “Damadı Öpebilirsin”de bir yangın esnasında kurtarılan obez biri üzerinden arka arkaya obez esprileri yapılıyordu, burada da Sandler’ın karakteri bir estetik cerrahı canlandırdığından, gelen hastaların görünümleriyle ilgili bombalar bir bir patlatılıyor. Yalnız tekdüze gibi görünen bu mizah anlayışı tüm tek boyutluluğuna rağmen izleyeni bir şekilde eğlendirmeyi de başarıyor.

Konuya gelirsek film, bahsi geçen estetik cerrahının, “kaybeden” günlerinden kalan ve artık kadınları daha kolay yatağa atabilmek için kullandığı alyansının, hayatının kadını olduğunu düşündüğü kişinin görmesiyle, geçmişte yaşadığı acı bir evlilik denemesinin ortaya çıkmasını istemediğinden, bir grup yalana başvurmasıyla oluşan durumu ve yalanların bir süre sonra içinden çıkılamaz bir hal almasını anlatıyor. İşin içinde Cerrahın yardımcısı ve çocukları da var üstelik.

Adam Sandler da artık yaşını başını almaya başladığından olsa gerek, tüm filmlerinde ailenin kutsanmasına atıfta bulunulduğunu görüyoruz. Bir diğer nokta da komedi yükünü baş karakterlerin değil de yan rollerdeki isimlerin taşıması. Mesela Cerrah olan Danny’nin kardeşi olan Eddie, en başından itibaren nedensiz bir şekilde büründüğü Alman aksanıyla neredeyse göründüğü her sahnede güldürüyor. Danny’nin yardımcısı Katherine’in kızı Maggie de geçerli sayılamayacak bir sebeple İngiliz aksanıyla konuşuyor. Üstelik tavırları da oldukça İngiliz! Bu aksan meselesi üzerinden oldukça prim yapıyor zaten film. Onun dışında hikayenin içinden çıkılmaz bir hal alması ve Danny’nin gerçek aşkı keşfetmesi zaten klişeler olarak göze çarpıyor. Yıllardır kadınlara düşkünlüğünü dizginleyemeyen Danny’nin nasıl olup da birden dönüşüm yaşadığını sorgulamaya kalksak zaten işin içinden çıkamayız.

Genel olarak “Just Go with It” bir güldürü bombardımanı sunmuyor fakat izleyeni pişman etmeyecek bir yapım olduğunu söyleyebiliriz. Ama belirtmek de gerek, “Damadı Öpebilirsin” ve “Büyükler”den sonra “Just Go with It” bir geriye gidiş gibi görünüyor Dugan-Sandler işbirliğinde.

Dennis Dugan’ın yönettiği filmde, pek çoğu yönetmenin daha önceki bazı işlerinden aşina olduğumuz oyuncuları görüyoruz. Adam Sandler’ın yanı sıra oyunculuktaki yegane başarısı “Freinds”ten ibaret olsa da pek çok filmde görmeye alışık olduğumuz Jennifer Aniston, konuk oyuncu olarak Nicole Kidman, Brooklyn Decker, Nick Swardson, Bailee Madison, Griffin Gluck, Kevin Nelaon ve Dan Patrick gibi isimleri kadroda görmek mümkün.

Just Go With It | Hayatım Yalan! Yorumları

Yorum Yok


altı + 1 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri