Jack Reacher

- 08/11/2013
8,00(1 oy)

Az da olsa seveni bulunsa da, son dönemde katıldığı meşhur tarikat ve ekran önündeki garip hareketleri neticesinde sempatisini yitiren Tom Cruise, son yıllarda üst düzey bir filmde rol almaktan uzaklaşıp, kariyerini eskisi gibi yıldız personasını kullanabileceği filmler üzerine kurmayı sürdürüyor. Hoş, eski filmlerine baktığımızda Michael Mann gibi yönetmenlerle çalıştığını göz önüne alırsak, 50’li yaşlar civarında seyreden aktörün yeni Nicolas Cage olacağına dair ciddi kuşkular besleyebiliriz.

 Jack Reacher

Bu giriş kısmını bu kadar uzun tutmamın sebebi, “Jack Reacher”ın üzerine konuşulmaya değecek fazla noktası bulunmaması. Bir nevi modern Rambo olan Jack Reacher, eski bir arkadaşının karıştığı bir cinayet soruşturmasını deştikçe, ortaya sanılandan çok farklı bir manzara çıkıyor.

Cinayet soruşturması bir Agahta Christie romanı heyecanını zaten vermiyor. Mel Gibson’ın yaşlı işi aksiyon filmi “Edge of Darkness”taki gibi çok ağır aksak ilerliyor. Film bitime yaklaştıkça bir sıçrama noktası bekliyorsunuz fakat nafile. Zaten elde olan zayıf senaryoya bir de başarısız yönetmenlik eklenince, “Jack Reacher” bir türlü bitmeyen bir film halini alıyor. Tom Cruise hayranları için bile izlemesi oldukça zor bir film.

 Jack Reacher

Filmin yönetmeni Christopher McQuarrie senaryoya da imza atmış. Oyuncu kadrosunda Cruise’un yanında Rosamund Pike, Richard Jenkins, Robert Duvall ve bir sürpriz, Werner Herzog isimleri yer alıyor. 

Jack Reacher Yorumları

Yorum Yok


yedi × = 35

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri