Iron Man 3 – Demir Adam 3

- 29/11/2013

Marvel’ın ilk büyük prodüksiyonunun şimdilik geldiği son nokta “Iron Man 3” yine Tony Stark karakterinin karizmasından nemalanmaya çalışmıyor bu sefer. Aksine Stark’ın “Yenilmezler”deki görevinden sonra psikolojik sorunlarla boğuşmasını izliyoruz. Bu da akla ister istemez Nolan’ın Batman’inin düştüğü çıkmazı getiriyor ki, son dönemde nerdeyse her çizgi roman uyarlamasında olduğu gibi Iron Man’de de bu kaynaktan bir beslenme olduğunu görüyoruz.

 Iron Man 3

Filmin aksiyon sahneleri izleyene istediğini veriyor. Bir İslamcı terörist üzerinden “üstü kapalı” pek çok siyasi mesaj izlediğimiz filmde, oyuncu kadrosunun da etkileyici olduğunu belirtebiliriz.

Ancak müthiş bir ilk filmin ardından tıpkı bir önceki gibi “Iron Man 3” de tatmin edici bir noktaya ulaşamıyor. Evet aksiyon sahneleri iyi, film sürükleyici fakat yeni filme özgünlük katmak isteyen her darbe, eşelenen her cevher filmi daha da bulanıklaştırmaktan öteye götürmüyor hikayeyi. İlk filmdeki gibi sağlam bir argümanı yok artık serinin. Bu yüzden de farklı yollara sapıyor, saptığı bu yollardan malzeme çıkarması ise ne yazık ki mümkün değil. Bu sebeple seriye bu filmle nokta konulması, akıllıca bir hamle olur.

 Iron Man 3

Filmin yönetmeni Shane Black. Oyuncu kadrosunda Robert Downey Jr.’a Gwyneth Paltrow, Guy Pearce, Ben Kingsley, Rebecca Hall ve Jon Favreau eşlik ediyor.

Iron Man 3 – Demir Adam 3 Yorumları

Yorum Yok


dokuz + = 10

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri