Iron Man 2

- 20/10/2013

Devam filmleri çok yüksek ihtimalle aceleye getirilmiş havası taşıyan ve ilk filminde ne kadar güzel yönü varsa abartılan yapımlar oluyor. Ne yazık ki “Iron Man 2” de ilk filminin estetiğini çarçur ediyor devamında.

 Iron Man 2

Hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Tony Stark’ın Demir Adam olduğunu açıklamasının ardından Demir Adam kostümünün bir silah olup olmadığı yönünde tartışmalar yaşıyor Stark, Savunma Bakanlığı’yla. Kısa süre sonra da Iron Man’ı taklit eden ve aslında Tony Stark’la düşmanlığı aile ağacına dayanan bir rakip Amerika ve Tony Stark için tehdit oluşturmaya başlıyor.

 Iron Man 2

Tony’nin düşmanının Rus kökenli olması Hollywood’un kara propagandasının tam gaz sürdüğünü gösteriyor. Film boyunca yer alan gizli ırkçılık barındıran mesajları bir nebze hazmetseniz de mizah yoksunluğu ve görsel efektlerdeki abartı mutlaka gözünüze batıyor. Sam Rockwell gibi filme canlılık katmaya çalışan birkaç oyuncunun çabaları da boşa gidiyor.

Filmde “The Avengers”ın izlerini görmek de mümkün. Son olarak filmi imkanınız varsa altyazılı izlemenizi tavsiye edelim.

 Iron Man 2

Filmin yönetmeni Jon Favreau. Oyuncu kadrosunda Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Mickey Rourke, Sam Rockwell, Don Cheadle, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson ve Clark Gregg isimleri var.

Iron Man 2 Yorumları

Yorum Yok


sekiz − 7 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri