Ice Age : Continental Drift – Buz Devri 4 : Kıtalar Ayrılıyor

- 12/01/2014

7’den 70’e herkesin sevdiği bir seri olan ve özellikle Türkiye’de belki de animasyon filmler arasında en büyük hayran kitlesine sahip film diyebileceğimiz “Ice Age” serisinin “şimdilik” son halkası “Ice Age: Continental Drift” beklenebileceği üzere yine bir yol hikayesi üzerinden ilerliyor.

 Ice Age  Continental Drift

İkinci filmden itibaren yetişkinleri hedef alan espri anlayışının hissedildiği filmde, serinin ikinci ve üçüncü halkalarındaki gibi sinema dünyasını nişanlayan göndermeler biraz daha az, eğer bana öyle gelmediyse. Bol bol “Korsan” esprileri izlediğimiz film, yine ortalamanın üstü bir eğlence vaat ediyor. Mamut ailesinin ergen kızlarının gerçek aşkı/dostluğu bulma serüveni, seriyle birlikte büyüyen nesil için oldukça manidar. Yine de serinin sonunun yavaş yavaş yaklaştığının da bir işareti olarak görülebilir. Filmin tüm serinin en zayıf halkası olarak görülmesi de belki de bu yüzdendir.

 Ice Age  Continental Drift

Filmin detayına girerek mizahını açık etmek, bu filmde çok da doğru olmaz. Seriyi takip edenlerin kaçırmayacağı bir film. Seriye başlamayan halen varsa, çok şey kaybetmiş demektir.

Filmin yönetmenleri Steve Martino ve Mike Thurmeier. Seslendirme kadrosunda Ray Romano, Denis Leary ve John Leguizamo gibi isimler var.

Ice Age : Continental Drift – Buz Devri 4 : Kıtalar Ayrılıyor Yorumları

Yorum Yok


− beş = 2

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri