How to Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?

- 31/12/2013
10,00(1 oy)

Hiccup yerli halkın dev ejderhalarla savaştığı bir köyde, çelimsiz haline rağmen ejderha avcısı olmak isteyen bir ergen. Bir gün bir ejderha vurduğunu iddia edip, işin peşini takip edince yaralı bir yavru ejderhayla karşılaşıyor. Yabani ejderhayı öldürmeyi düşünse de yapamayıp, bir süre sonra da ejderhaların aslında kendilerini anlatıldığı gibi varlıklar olmadığını kavrıyor.

 How to Train Your Dragon

Konusunu çok beğensem de özellikle imdb.com puanının biraz abartı olduğunu düşündüğüm “How to Train Your Dragon” başarısından beklenebileceği üzere devamı da çekilmiş 2010 yapımı bir animasyon. Hiccup’ın olmadığı biri gibi davranmaya başlayıp aslında amacının farklı olması gerektiğini idrak ettiği ve uğrunda savaşması gereken şeyden vazgeçmediği filmde, izleyene ve daha da önemlisi çocuklara farklı olanın ille de kötü olmadığı mesajı güzel bir şekilde yansıtılırken, yetişkin seyircilerin seyir zevki biraz ihmal edilmiş sanki. Fakat yine de, son yıllarda artan doğa hassasiyetine cuk oturan bir film bu. Sırf bu sebeple bile izlenmeyi hak ediyor. Ağzından ateşler çıkan ejderhaların kedi misali oyunlar oynadıkları eğlenceli sahneler de güzel.

 How to Train Your Dragon

Filmin yönetmenleri Dean Deblois ve Chris Sanders. Orijinal seslendirme kadrosunda Jay Baruchel, Gerard Butler ve Jonah Hill isimleri ön plana çıkıyor. 

How to Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? Yorumları

Yorum Yok


1 − bir =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri