How I Met Your Mother

- 09/09/2012
4,00(2 oy)

Türk izleyicisinin yabancı dizilere olan ilgisini tavan yaptıran diziyi “Lost” olarak kabul edersek eğer, yabancı sit-com’lara duyduğu sevginin atasını da “How I Met Your Mother” olarak belirtebiliriz.

 

“How I Met Your Mother” New York’ta geçen bir arkadaş grubunun yaşam serüvenini, araya bazen hüzün de katmayı ihmal etmeden, espirili bir dille anlatıyor. Genç yaşına rağmen evlenilecek kadını arayan Ted, aslında çocuklarını karşısına almış ve anneleriyle nasıl tanıştıklarının hikayesini en başından (ama epey bir en başından!) anlatıyor. Ted’in sadık dostlarından Barney, kendisini Ted’in en iyi arkadaşı sanıyor ve grubun en çapkını. Espiri yükünü sırtlayan karakter de o oluyor zaten. Barney’nin tek gecelik ilişkileri, garip kuralları ve enteresan rekor denemeleri olmasa, dizi mevcut karakterlerle komedi dizisi havasında olmazdı muhtemelen. Ted’in gerçek en iyi arkadaşı Marshall ve Lily biraz arka planda kalıyor. Ted’in dizinin henüz başında tanışıp gruba dahil ettiği Robin ise dizinin en renkli karakterlerinden.

 

Ted’in evlendiği kişinin kendisini bir türlü göstermemesi veya arada sırada aşırıya kaçan duygusal doz komedi izleyicisi için sıkıntı yaratabiliyor. Ama dizinin izleyenini kendisine çeken tarafı gerçek hayatta bulunması çok zor bir arkadaş grubunu samimi bir şekilde izleyenine yansıtması. Diziyi izleyip de o grubun içinde yer almayı istemeyen yoktur herhalde.

 

2005’te başlayan dizide yönetmenliği “genellikle” Pamela Fryman yapıyor. Josh Radner, Neil Patrick Haris, Cobie Smulders, Jason Segel ve Alyson Hannigan da dizinin izleyici kadrosunu oluşturuyor. Ülkemizde yayınlanan diziyi DVD veya Divx seçeneklerinden takip edenlerin sayısı da hayli fazla.

How I Met Your Mother Yorumları

Yorum Yok


yedi + 3 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri