Horrible Bosses | Patrondan Kurtulma Sanatı

- 10/12/2011
3,67(6 oy)

Çağımızın sorunsalı “gaddar patronlar” meselesine espirili bir pencereden yaklaşıyor “Horrible Bosses – Patrondan Kurtulma Sanatı”. Hepsi patronlarından nefret eden üç sıkı arkadaş, piyasa koşulları ve bazı kişisel sorunları nedeniyle başka bir işi de tercih edemeyecekleri için patronlarını öldürme planları yapıyorlar. Yeterli parayı toplayamadıkları için yalnızca akıl danışabilecekleri birini buluyorlar ve eyleme koyulmaya hazırlanırken işler birden karışıyor…

“Patrondan Kurtulma Sanatı” müthiş bir film değil. Fakat süresini verimli kullanarak pek çok noktada izleyeni güldürmeyi başarıyor. Mesela patronlarını öldürmek isteyen üçlü bu sürecin içine girdiklerinde pek çok klişe arka arkaya yerle bir ediliyor. Aksiyon filmlerinin olmazsa olmazları, “göğüse yapıştırılan dinleme cihazı” gibi, teker teker kendisine yer bularak özellikle sinema tutkunlarını mutlu edecek şekilde yad ediliyor. Aynı şekilde üç kafadarın sırf “tehlikeli görünümlü bir siyahi” diye akıl danıştıkları adamın lakabı ve kirli geçmişinin hiç de tahmin ettikleri gibi çıkmaması filmin başından sonuna kadar üstlendiği misyonu açık ediyor sanki. Bunun yanında senaryonun sağlam işleyen dinamiği, işlerin karıştığı noktada da devreye giriyor. Belki finalinde çok fazla dönemece yer verse de nereye gideceği kestirilemeyen konu aktif bir şekilde eksen değiştirirken izleyeni de peşinden sürüklüyor.

Pek çok yıldızı bir arada gördüğümüz yapımda öne çıkan bir isme rastlamak mümkün olmasa da Kevin Spacey diğer oyunculara göre bir basamak yukarıdan seyrediyor. Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston, son zamanlarda yıldız personasından uzaktaki rollerde nihayet daha fazla görmeye başladığımız Colin Farrell ve Jamie Foxx da filmin kaliteli oyuncu kadrosunu oluşturuyor. Filmin yönetmeni ise Seth Gordon.

Horrible Bosses | Patrondan Kurtulma Sanatı Yorumları

Yorum Yok


üç − = 1

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri