Hitchcock

- 27/10/2013

Hayatı boyunca tek bir Oscar dahi kazanamamış (Oscar vermemişler desek daha doğru olur) Alfred Hitchcock’un, pek çok kişi tarafından kariyerinin en iyi filmi olarak gösterilen filmi “Sapık”ın çekim sürecini anlatan yapım, üst düzey olmasa da özellikle yönetmenin hayranları için ilgi çekici bir yapıt.

Alfred Hitchcock, “Sapık”ı filme alacağını söylemesinin ardından etrafında başta stüdyolar olmak üzere pek de destekçi bulamıyor. Stüdyo sisteminin sinemacıları nasıl etkilediğini daha iyi anlamak için bakılabilecek birkaç önemli sahneden sonra, eşinin desteğini almayı başarıyor Hitchcock.

 Hitchcock

Asıl tuhaflık da burada başlıyor. Film çok katmanlı bir hikaye sunmak istiyor belli ki fakat bir bakıyorsunuz ekseni birden kayıveriyor. Filmi çekerken yaşanan zorluklar yerini Hitchcock’un kıskançlığına bırakıyor. Bir süre sonra tüm maddi kaygılar dağılıyor ve Hitchcock eşiyle olan ilişkisinden yola çıkarak kadınlarla yaşadıklarını sorgulamaya başlıyor.

Çok da haksızlık etmemek lazım filme, dediğimiz gibi yönetmenin hayranları için ilgi çekici bir yapım fakat konusunun fazla dallanıp budaklanması ve bazı anlarda belki de seyirciyi sıkmamak için aleacele kotarılmış hissi vermesi de handikapları.

 Hitchcock

Filmin yönetmeni Sacha Gervasi. Oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, Danny Huston, Toni Collette ve Jessica Biel gibi isimler var. 

Hitchcock Yorumları

Yorum Yok


+ 9 = onbeş

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri