Happy Feet – Neşeli Ayaklar

- 12/07/2013

Animasyon alanında biraz geride kaldığım için ve yapılan övgüleri merak ederek izlediğim “Neşeli Ayaklar” beklentilerime pek karşılık vermedi.

 Happy Feet

“Neşeli Ayaklar”da yumurtadayken yere düşen ve sonrasında diğer penguenlerin aksine şarkı söylemeye değil de dans etmeye programlandığı görülen bir penguenin hikayesi var.

Şarkı söyleyememesi sebebiyle genç penguenin diğerleriyle arası pek iyi değil. Sürekli kendini değiştirmeye çalışıp dans etmeyi bırakmak için çabalıyor. Bir süre sonra farklılıkları nedeniyle dışlandığı toplumdan kendisini soyutlayarak aslında farklılığının kötü bir şey olmadığını ispatlamaya çalışıyor kısaca.

 Happy Feet

Filmde ciddi bir mizahi güç kesinlikle yok. Hatta tebessüm edilebilecek sahne de yok gibi. Bir müzikal havasında geçen film finalinde verdiği çevreci mesajlarla sempatik ve önemli olmayı başarıyor. Sırf finaldeki çevreci mesaj için bile çocuklara izletilmeli ama bir yetişkin bu filmden keyif alır mı, orası biraz şüpheli.

 Happy Feet

Seslendirme kadrosunda pek çok yıldızı görüyoruz: Elijah Wood, Brittany Murphy, Nicole Kidman, Hugh Jackman, Robin Williams ve Hugo Weaving. Filmin yönetmeni George Miller. 

Happy Feet – Neşeli Ayaklar Yorumları

Yorum Yok


− 1 = beş

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri