Grown Ups | Büyükler

- 04/12/2010
5,58(12 oy)

Eğer bir Dennis Dugan -Adam Sandler işbirliğinden oluşan bir filmi izlemek istiyorsanız göreceğiniz şeyler aşağı yukarı bellidir: bir durum komedisi ve fazla zeka kokmayan ama izleyene hoş vakit geçirten espiriler. “Grown Ups-Büyükler”de de bu taslak değişmiyor fakat Dugan genelde yaptığını burada yapmayıp filmi son yıllardaki en iyi işlerinden birine dönüştürüyor. Mesela “Damadı Öpebilirsin”de oldukça iyi giden film mesaj kaygısı nedeniyle sonlara doğru bir ivme kaybedip izleyicilerin aklında da sadece bir kısmı komik bir yapım olarak kalmıştı(r) muhtemelen. Fakat “Büyükler”de işin rengi farklı. “Büyükler”de başından sonuna kadar komedi hüküm sürüyor. Espiriler yine akıllıca değil veya ince göndermeler de içermiyorlar fakat izleyenin kahkaha ile gülebileceği birçok sahne mevcut.

Filmin konusu aynı basketbol takımında oynayan ilkokul arkadaşlarının eski koçlarının cenazesinde, şampiyon oldukları maçtan tam otuz yıl sonra bir araya gelmeleri. Bu beş arkadaş, aileleri ile birkaç gün tatil yapıp hoş vakit geçirmek için bir araya geliyorlar. Bu süre zarfında hayatlarını etkileyen önemli olaylar olmuyor ya da hayata bakışları bir vesile ile değişmiyor; yalnızca beraber hoşça vakit geçiriyorlar. Filmin bu mesaj kaygısı taşımayan yapısı belki bir kısım izleyicinin hoşuna gitmeyebilir fakay filmi izleyen herkesin eğlenceli vakit geçireceği kesin. Filmin finaline kadar geliyorum diye bağıran basketbol maçının neticesi de filmin bir misyon yüklenmediğini kanıtlar nitelikte. Ama dediğimiz gibi film son yıllarda Dennis Dugan yönetmenliğini yaptığı en iyi film sıfatını fazlasıyla hak ediyor.

Filmin dikkat çekici oyuncu kadrosunda Adam Sandler, Kevin James, David Spade, Chris Rock, Rob Schneider, Salma Hayek, Maria Bello, Maya Rudolph ve Sandler-Dugan filmlerinin olmazsa olmazı Steve Buscemi yer alıyor.

Grown Ups | Büyükler Yorumları

Yorum Yok


− 1 = altı

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri