Godsend | Tanrı’dan Gelen

- 31/08/2010
6,00(6 oy)

Korku türünde bakir olarak nitelendirilebilecek bir konuya, klonlamaya el atan “Godsend-Tanrı’dan Gelen”, türünün en iyilerinden olmasa da, nispeten ilgiyi hak eden vasat bir film.

Filmin oyuncu kadrosunda Greg Kinnear, Rebecca Romijn-Stamos, Robert De Niro ve Cameron Bright yer alıyor. Filmin yönetmeni Nick Hamm. Senaryo ise Mark Bomback’a ait.

Filmde öncelikle Paul (Greg Kinnear) ve Jessie (Rebecca Romijn-Stamos) çiftinin iskeletini oluşturduğu mutlu bir aile tablosuyla karşılaşıyoruz. Tabii bu mutlu tablonun olmazsa olmazı, çiftin tek çocuğu Adam. Adam, elim bir trafik kazasında hayatını kaybedince, acılı ailenin imdadına Richard Wells (Robert De Niro) adlı bir bilim adamı yetişiyor. Richard, onlara ilk başta oldukça ilginç gelebilecek bir teklif yapıyor. Richard, Adam’ı klonlayabileceğini ve böylece ailenin eski güzel günlere dönebileceğini vaat ediyor. İlk başta acılı çifte de oldukça uçuk gelen bu fikir, çiftin acıya dayanamayacağını anlamasının ardından, bir anda gerçeğe dönüşüyor. Doğan çocuk, Adam ile aynı huyları, aynı fiziki özellikleri paylaşıp gerçek Adam’ın öldüğü 8 yaşına kadar hiçbir sorun çıkarmadan geliyor. Fakat 8 yaşından sonra, Adam’da bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor…

Filmin salt korku olarak bakmak doğru değil. Film daha çok bir gerilim olarak nitelendirebiliriz. Zira yönetmenin elindeki malzeme nitelikli bir korku yaratmaya muktedir değil. Filmde, hikayenin gelişimine uzunca bir zaman ayrılıyor. Hikaye beklenen sulara girdiğinde ise bazı sorunlar baş gösteriyor. Adam’ın gördüğü çeşitli kabuslar, bir nebze farklı bir atmosfer yaratmada yardımcı oluyor ama malzeme kıtlığından dolayı, hikaye de birden entrikalarla örülü bir yapıya dönüşüyor. Bu tarz filmlere aşina olan izleyicilerin, filmin sonunu tahmin etmesi de pek zor olmasa gerek.

Robert De Niro’nun pek çok karede farkını hissettirdiği yapım, ideal bir korku olmasa da boş zamanı fazla olan izleyicilerin vakit ayırabileceği bir seyirlik.

Godsend | Tanrı’dan Gelen Yorumları

Yorum Yok


− 8 = sıfır

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri