Gangster Squad – Suç Çetesi

- 24/09/2013

En başından söyleyelim ki “Gangster Squad” kötü bir film değil. Çoğu kez de vasatın altına düşmüyor. Fakat bu niteliklere rağmen film ne eleştirmenlerden ne izleyicilerden beklediği ilgiyi gördü.

 Gangster Squad

Bunun sebebi çok açık aslında. “Gangster Squad”ta türün getirdikleri vardı fakat ne bir fazlası, ne de özel bir işaret görülüyordu. Benzer filmlerden olan “The Untouchables”ta mesela, oyucu kadrosundan yönetmenine herkes uyum içindedir ve şimdi eskimiş gelen efektlerine rağmen halen filmi seven çoktur. Veya Michael Mann’in birkaç benzeri filmine bakarsak da aynı şeyleri görürüz.

“Gangster Squad” şimdiden yavaş yavaş unutulmaya başlanan bir film. Olağanüstü oyuncu kadrosuna rağmen hem de. Bunun sebebi ise filmin kendinden önce yapılan benzeri yapımların kötü bir kopyası gibi durması. Ekip içindeki uyumlu uyumsuzluklar!, yasak bir aşk, ailesini tehlikeye atan bir polis ve gözü dönmüş bir cani. Bu kadar tanıdık kalıptan oluşan bir film izleyicisine ekstra bir şey sunmayınca gözden düşmesi veya hiç göze girememesi normal.

 Gangster Squad

Filmin oyuncu kadrosunda Sean Penn, Josh Brolin, Ryan Gosling, belki de ilk defa bu kadar kadınsı bir rolle Emma Stone, Nick Nolte, Robert Patrick ve Giovanni Ribisi isimleri var. Filmin yönetmeni Ruben Fleischer.

Gangster Squad – Suç Çetesi Yorumları

Yorum Yok


7 − = dört

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri