Gamer | Oyuncu

- 19/02/2012
5,40(10 oy)

Neveldine/Taylor ikilisi Jason Statham’lı aksiyonu bol “Crank” filmlerinden tanınıyorlar. İkili aşina oldukları tarzdan ödün vermeyip “Gamer”da da aksiyon yönü işleyen bir yapıt çıkarmışlar ortaya. Filmin bilimkurgu kısmının bir figüran olmaktan öteye gidemediğini söyleyebiliriz.

Filmde, zamanı belli olmayan bir gelecekte insanların, başka insanları yönetebildikleri bir dünya görüyoruz. Muhtemelen parasızlıktan yönetilmeyi kabul eden gönüllüler, bir takım bilimkurgusal faaliyet sonucu onları yönetmeye niyet eden ve bunun karşılığında para ödeyen kişiler tarafından kontrol ediliyor. İdam mahkumları ise kendilerini bir savaşın ortasında buluyorlar ve bu savaşta 30 etabı geçen kişi özgürlüğüne kavuşuyor. Tabii bunları yöneten ayrı birileri de var.

Filmde bol bol aksiyon görsek de aynı “Crank”taki gibi bol bol erotik sahneye de tanık oluyoruz. Oyuncu kadrosunda dizilerden hatırlayabileceğimiz oldukça tanıdık sima mevcut.

Filmin bilimkurgu yönünün aksamaması için birçok açıklama sıkıştırılmış fakat yine de aksiyonda bir şeyler eksik sanki. Filmin en güçlü olması gereken ayağı bile aksak kalıyor. Kötü adamın sebepsiz kötülüğünün nedeni de anlaşılamıyor. İnsanlığın gittiği noktayı bir ütopya üzerinden eleştirmesi de tuhaf. Kısacası film iyi vakit geçirtiyor izleyene fakat bir şeylerin eksik olduğu hissi gözden kaçmıyor. En iyi aksiyon filmleri listesinde adı geçmeyeceği kesin.

Filmin oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Michael C. Hall, Amber Valetta, Logan Lerman, Terry Crews ve Kyra Sedgwick var. Filmin yönetmen koltuğunda oturan Neveldine/Taylor ikilisi senaryoya da imza atmışlar.

Gamer | Oyuncu Yorumları

Yorum Yok


üç + 6 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri