G.I. Joe: Retaliation – G. I. Joe: Misilleme

- 03/12/2013
5,00(1 oy)

İsterseniz filmin konusunu kısaca özetleyerek başlayalım. Dünyayı ele geçirmeye çalışan bir teröriste karşı Amerikalı süper kahraman kıvamındaki askerler birlik olup, kendilerine karşı kurulan tuzağı da atlatarak teröristi etkisiz hale getirmeye çalışıyorlar.

 G.I. Joe Retaliation

Evet filmin konusu bu olunca insanın karakterlerle ilgili bir beklentisi olmuyor fakat “G.I. Joe: Misilleme” karakterlerini de tek boyutlu hale getirmemeye çalışarak, tabii ki arada bir zayıf bir romantizme de işaret ederek bir şekilde seyircinin dikkati ayakta tutuyor fakat bu kadar basit ve eskimiş bir konuyu ne yazık ki çok fazla eşeliyor. Konusunu abarttıkça abartıyor. Aksiyon yönünden vasat bir film olduğu söylenemez belki lakin milliyetçilik bayrağını salladığı her dakika biraz daha antipatikleşiyor izleyenin gözünde. Bu da bu tip ticari amaçlı yapılan filmlerin temel zafiyetini getiriyor akla ister istemez, daha fazla aksiyon olmalıydı diyorsunuz.

 G.I. Joe Retaliation

Bu haliyle de kaçan bir fırsat sayılmaz G.I. Joe: Misilleme”. Belirli bir seyirciye hitap eden ve aynı seyirciyi memnun bırakabilecek bir yapım. Eğer yazının ikinci cümlesindeki kısa özetten fenalık geldi diyorsanız, filme hiç yaklaşmayın derim.

G.I. Joe Retaliation

Filmin yönetmeni Jon M. Chu. Oyuncu kadrosunda Dwayne Johnson, Channing Tatum, Byung-hun Lee, Bruce Willis ve Adrianne Palicki var.

G.I. Joe: Retaliation – G. I. Joe: Misilleme Yorumları

Yorum Yok


dört × = 12

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri