"> ">

Funny People | Matrak Adamlar

- 12/10/2009
4,50(4 oy)

“Knocked Up-Kaza Kurşunu” ve “The 40 Year Old Virgin-Kırk Yıllık Bekar” gibi nitelikli komedi filmleriyle Amerika’da ve tüm dünyada hatırı sayılır bir izleyici kitlesi kazanan Judd Apatow‘un son filmi “Funny People-Matrak Adamlar” Apatow’un alışık olduğumuz tarzının dışına çıktığı, duygusal bir film.

Filmin oyuncu kadrosu oldukça geniş. Adam Sandler, Seth Rogen, Leslie Mann, Jason Schwartzman ve Eric Bana gibi önemli oyuncuları bir arada görme şansına sahip olduğumuz film, oyuncuların performanslarından da bir miktar destek alıyor.

Filmde, George Simmons (Adam Sandler) adlı bir komedyenin, bir çeşit lösemi olan öldürücü bir hastalığa yakalandıktan sonra ki hayat serüvenini izliyoruz. Simmons, ülke çapında birçok sayısız hayranı olan, birçok filmde rol almış yetenekli bir komedyen. Ama özel hayatında işler pek yolunda gitmiyor. Bunu da, yakalandığı hastalıktan sonra idrak ediyor. Sevdiği tek kadın olan Laura’dan (Leslie Mann) yıllar önce ayrılmış, ailesiyle arası bozuk, dost olarak niteliyebileceği bir arkadaşı yok vs. Hastalığını öğrendikten sonra bir yandan bu fikre alışmaya çalışırken bir yandan da, komediden para kazanmayan, amatör olarak stand-up icra eden Ira’yı (Seth Rogen) kendine yol arkadaşı ediniyor. Ama Simmons’ın “yakın arkadaşlığa eğilimli olmayan karakteri”  ikisi için de işleri zora sokuyor.

Filmin senaryosunu ve yönetmenliğini üstlenen Judd Apatow, yer yer güldürse de, özellikle ilk bölümünde duygusallığa yaslanan bir öykü anlatıyor. Bir çeşit “çözülmeye” giden ikinci bölümün ise ilk bölüme nazaran daha dramatik olduğunu söyleyebiliriz. Judd Apatow-belki de kendince haklı olarak- farklı bir film ortaya çıkarsa da umuyoruz bir diğer filminde, üstün başarılara imza attığı komedi türüne geri döner.

Şu haliyle bile orta kalitede bir Amerikan komedisinden daha çekici olan film, bir şans vermeye değer.

Funny People | Matrak Adamlar Yorumları

Yorum Yok


− beş = 3

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri