Friends With Money

- 04/09/2006
6,31(13 oy)

Friends serisini arka arkaya izlediğim bir dönemde Aniston‘un rol aldığı bir film hakkında olumsuz söz söylemek zor olsa da, Nicole Holofcener‘in ne yapmak istediğini anlayabilmiş değilim. Dört arkadaşın birbirleriyle ve sevdikleriyle ilişkileri üzerine hayatın içinden ama bizim hayatımıza/kültürümüze uzak bir film olması sorunsalının ötesinde, içi doldurulamamış bir film sunuyor önümüze.

Friends With Money, oyuncuları sebebiyle keyifle izlediğim bir film olmasına rağmen, içeriği keyif verici nitelikte olmadığı için yönetmen ne yapmak istemiş sorusunu sormak durumunda kaldım. İyimser bir bakış açısıyla, ilişkiler üzerinde paranın ve gelir düzeyinin etkisine dair birkaç noktaya değinmek istemiş diye düşünebilirim. Zorlama bir bakış açısını eklemezsem, bunu başaramamış olduğunu da söyleyebilirim.

Robert Redford‘un Sundance Festivali‘nin açılış filmi olan Friends With Money, merakla beklediğim filmlerden biriydi. Umduğumdan çok daha azına razı oldum. Yine de hakettiğinden daha iyi bir not vermekten kendimi alamayacağım.

Friends With Money Yorumları

1 Yorum


dört × 2 =

  • lupp 20 Ekim 2007 19:14

    çok kötü

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri