Friends with Benefits | Arkadaştan Öte

- 17/10/2011
5,67(6 oy)

Aynı yılda, neredeyse ikizi olan bir filmin hemen ardından vizyona girme talihsizliğini yaşamıştı “Friend with Benefits”. Üstelik filmler birbirlerine o kadar benziyorlar ki, Natalie Portman ve Ashton Kutcher’ın rol aldığı “No Strings Attached” ilk başta “Friends with Benefits” adıyla vizyona girecekken yaşanan bu zamanlama talihsizliği nedeniyle ismini değiştirmek zorunda kalmıştı.

Fragmanından yola çıkıp, “Friends with Benefits”in “No Strings Attached”ten bir adım önde olduğu yolunda yapılan yorumlara rastlamışsınızdır. Fakat bu olay fragmana bakarak tahlil yapmanın riskli olduğunu ortaya çıkarıyor sadece.

Öncelikle “No Strings Attached”i izlemişseniz “Friends with Benefits”i izlemek için elinizde bir neden yok. Öyle veya böyle filmin her karesi feci halde türdeşini andırıyor. Bu yetmezmiş gibi başroldeki Justin Timberlake’in tıpkı şarkıcılığında olduğu gibi itici bir portre çizmesi ekleniyor mevzuya. “Black Swan” ile adını duyuran fakat “Family Guy”ın seslendirme kadrosuyla da uzun süredir sektörün içinde olan Mila Kunis de oldukça geveze bir karakterde. Film nefes almadan sürekli bir yerlere koşturmaya çalışıyor sanki. Aksiyon filmlerini aratmayan hızı ve aşırı gevezeliği izleyeni yoruyor. İkilinin tuhaf cinsellik ritüelleri komik olmaktan ziyade, zaten bir türlü iyi gidemeyen filmi sevilmesi zor bir hale sokuyor. Bir sahnede romantik filmleri eleştirip karakterlerini sadece cinselliğe sevk eden senaryo da tahmin edilebileceği üzere aşk sularına doğru dümen kırıyor. Ama Woody Harrelson’ın hayat verdiği bir eşcinsel dışında filmin yardımcı oyuncusu yok denebilir. “No Strings Attached”te büyük ölçüde bu yardımcı roller mizahi yükü taşıyordu. “Friends with Benefits” başrol oyuncularına öyle bir yükleniyor ki, biz ne olduğunu anlayamadan süresini yarılıyor bile.

Filmin yönetmeni Will Gluck. Senaryoda Will Gluck’la beraber David Newman ve Keith Merryman’ın imzaları var. Justin Timberlake ve Mila Kunis’ten fırsat bulabildikçe perdede gözüken isimler ise Woody Harrelson, Patricia Clarkson, Jenna Elfman, Bryan Greenberg ve Nolan Gould.

Friends with Benefits | Arkadaştan Öte Yorumları

Yorum Yok


altı + 5 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri