Festivalin üçüncü gününde “abla” biri Festival dışı beş (rakamla 5) film görür:

- 13/10/2008
4,50(2 oy)

Akrabalar | RokonokRunning with Scissors | Elde Makas KoşmakParis, I Love You

İlki bir Fas filmi, “Kalbin Kıyıları“; iyiniyeti desteklenesi, görüntüleri güzel filmlerden…

İkincisi bir ABD filmi, “Elde Makas Koşmak“; nedense “abla”ya, senaryosu -hernekadar- gerçek yaşamdan kaynaklanan bir öyküye dayanıyor olsa da, birçoğu tanınmış Amerikalı oyuncuların canlandırdığı karakterleri yapay/abartılı gelir.

Üçüncüsü bir Macar filmi, bir usta Istvan Szabo, “Akrabalar“; Aziz Nesin’in “Bir Koltuk Nasıl Devrilir?”inin Macarca versiyonu… Dürüst bir bürokratın seri bir biçimde ıskartaya çıkarılış öyküsü.

Dördüncüsü bir vizyon filmi, “abla” 19.00 seansına görmek istediği bir film uyduramamıştır ve Festival dışı bir filmi görmeye, “normal” -ön sıralara dek tıklım tıkış dolu olmayan- bir sinemaya gider ve I Love Parisi görür. Çıkışta iyi ettiğini düşünür, ayrıca temiz hava da almıştır! Sonra kız kardeşinden öğrenir ki bu film, İF Bağımsız Film Festivali’nde oynamış ve kardeş azimli bir izleyici olmasına karşın bilet bulamamıştır!

Beşincisi bir GALA filmi, Darren Aronofsky‘den, “Kaynak“! “abla” ilk filmi “Pi“yi 3 (yazıyla üç) kez izlemiştir, “Bir Rüya için Ağıt“ta çarpılmıştır -hele hele müziği!-… “Abla”, spiritüel bakışı, güzelim görüntüleri, geriden meditatif müziğiyle, bu filme de bayılmıştır! Son birkaç festivaldir 21.30 seansına “içi geçtiği” gerekçesiyle bilet almayan “abla” bu filmi gözünü kırpmadan izlemiştir, kardeşi şahittir!

Festivalin üçüncü gününde “abla” biri Festival dışı beş (rakamla 5) film görür: Yorumları

Yorum Yok


4 − = iki

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri