Festival devam eder; dördüncü gün “abla” iki film daha görür:

- 30/11/2008

Boşta Gezer977

Bir Rus filmi, “Boşta Gezer”; sakin, sevgi dolu, umut fonlu bir güzel film. Hayatını çevresindeki gelişmeler içinden iyiyi, doğruyu seçerek, “elinden gelenin en iyisi”ni yapmaya çalışarak düzenleyen genç bir işçi… “Abla” bu filmi, oğlanın filmin sonunda hilkat garibesi tekneye pek de emin olamadan “emin” adımlarla binişini sever…
İkincisi de, iki ayrı filmden oluşan bir Rus filmi, “Samanyolunun Varoşlarında” ve “977”; 20 dakikalık “Samanyolunun Varoşlarında”, “Ne Biliyoruz ki?” tadındadır ama süresinin kısalığı nedeniyle bu tad damaklarda kalır.
Duygularla ilgili bir matematik sayısı olan “977” ise “Solaris”i hatırlatır; “bilim adamı, kimsenin görmediği kızı kendi duygularından mı yaratmıştır acaba?” derler aralarında “abla”nın, kardeşi ve kızından oluşan ekibi!

Elinden gelenin en iyisi!” meselesi “abla”ve kardeşlerinin bir klasiğidir; anneleri onları büyütürken bu öyle çok tekrarlanmıştır ki, kızlar bir gün annelerine “Ortadoğu ve Balkanların en iyi striptizcisi olmalarına bir itirazı olup olmadığını…” sorarlar.

Festival devam eder; dördüncü gün “abla” iki film daha görür: Yorumları

Yorum Yok


− 8 = sıfır

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri