Favori Yönetmeniniz?

- 22/12/2007
9,80(5 oy)
Sorry, there are no polls available at the moment.

Favori Yönetmeniniz? Yorumları

7 Yorum


× 5 = onbeş

 • ahmet 25 Aralık 2007 15:02

  ilk elden yonetmen dediginiz cenah yenilir yutulur bi sey degil ki. ben en favori cukalata konusunda bile karar varabilen bir insan oladugu konusunda suphe tasırken, en favori yonetmenin kim? hemde bir tane olacak.e peki  nerde jim jarmuch , nuri bilge ceylan , andrei tarkovsky,wong kar wai,gus van sant,werner herzog,hal hartly, oo sizin listede almodavar bile yok.neyinize guvenipte kalkmis favori yonetmen anketi yaptiniz ki.. 

 • yamahe 25 Aralık 2007 21:14

  Eleştrilerinizde haklılık payı yüksek noktalar var. Aslında ben de buna benzer şeyleri düşünmedim değil. Ben bu hususlardaki bakış açımı izah etmeye çalışayım.

  - Biz burada özellikle en iyi, en başarılı, en önemli gibi ifadeler yerine; ‘en çok beğenilen’ anlamındaki favori kelimesini kullandık. Elbet insanın beğendiği pek çok yönetmen olabilir. Ancak favori (en çok beğendiği) yönetmen için bir isim söyleyebilmesi kuvvetle muhtemeldir.

  - Bu listeye eklenebilecek birçok isim var elbet, bunun farkındayım. Ancak belli bir sınırlama getirmek de kaçınılmaz oluyor. Bu sorunu aşabilmek için de ‘diğer’ seçeneğinde isim belirtilmesini rica ettik. Böylece sadece bir üyemiz dahi bir ismi önerse onu listeye ekliyoruz.

  - Birşeyleri paylaşmak, bir konuda diğer insanların fikirlerini öğrenmek istemek, bir şeyine güvenmeyi gerekli kılar mı, onu da bilmiyorum. Sonuçta ‘en iyi yönetmen şudur’ demiyoruz, ‘o iyidir de bu kötüdür’ de demiyoruz. En fazla dediğimiz ‘benim favori yönetmenim filancadır’ şeklinde bir ifade oluyor. Herkesin en sevdiği çikolatayı belirtmeye hakkı var sonuçta, çikolata uzmanı olmaya gerek yok :)

  Son olarak bu eleştirinize epeyce memnun olduğumu belirtmek ve teşekkür etmek isterim.

 • ahmet ayhan özen 27 Aralık 2007 4:48

  Stephen Chow

 • alpay 2 Ocak 2008 0:11

  eli roth, james wan

 • muhammed 2 Ocak 2008 20:44

  ahmet’in de dediği gibi değerli bir çok yönetmen eksi ama bunların başında Tim Burton, andrei tarkovsky, sergei leone, kurosowa, oliver stone… gelir

 • Emine 28 Şubat 2008 16:07

  Steven Spielberg tabikie :)

 • Lütfü Kaan ÖZDEMİR 25 Mayıs 2009 9:46

  GOKHAN YORGANCIGİL            SIFIR DEDİĞİMDE

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri