!f İstanbul 9. AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali 11 Şubat’ta başlıyor.

- 27/01/2010
8,00(1 oy)

!f İstanbul 9. AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali 11 Şubat’ta başlıyor. İşte yılın en bağımsız filmleri…

İstanbul’da 11-21 Şubat, Ankara’da ise 25-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek !f İstanbul 9. AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali heyecanlandıran bir programla sinemaseverlerin karşısına çıkmya hazırlanıyor.

Festivalin bu seneki bölümleri; ‘Keş!f’, ‘Hit Filmler’, ‘Erkeklik Halleri’, ‘Sesli Yaşam’, ‘Fantastik Filmler’, ‘Sessiz ve İsyankar’, ‘Dünyanın Çivisi’, ‘Açılım’, ‘Gökkuşağı’, ‘!f Kült’, ‘!f Kısalar’, ‘Nöbetçi Sinema’ ve ‘Özel Gösterim’ başlıkları olarak sıralanıyor.

Festivalde gösterilecek filmler arasında ”Yaman Tilki/Fantastic Mr Fox”, ”Precious”, ”Hizmetçi/The Maid”, ”An Education/Aşk Dersi”, ”Çılgın Kalp/Crazy Heart”, tek gala olarak festival izleyicisine sunulacak olan Peter Jackson’ın son filmi ”Cennetimden Bakarken/The Lovely Bones” ve ”Un Prophet/ Yeraltı Peygamberi” yer alıyor.

Festivalin jürisi ise Gael Garcia Bernal’i uluslararası üne kavuşturan Oscar ödüllü ”Günah” filminin prodüktörü Daniel Birman Ripstein, Sundance Film Festivali yöneticilerinden Caroline Libresco, NISIMASA’nın kurucusu Matthieu Darras, ”Buzdan Hayaller/Noi the Albino” filmiyle tanınan ünlü İzlandalı yönetmen Dagur Kari ve Türkiye’nin önemli senarist/yönetmenlerinden Ümit Ünal’dan oluşuyor.

Kari, ayrıca çok konuşulan son filmi The Good Heart/ İyi Yürek’in galasında hazır bulunacak.

”!f İstanbul”un en çok konuşulan beş filmi tanınmış Amerikalı sinema sitesi The Auteurs işbirliği ile ilk kez İstanbul ile eş zamanlı Anadolu’da 15, komşu coğrafyalarda ise dört farklı noktada izlenebilecek.

Etkinliğin biletleri ”www.mybilet.com” internet sitesinden alınabilecek.

Biletler indirimli olarak İstanbul’da 29-31 Ocak tarihleri arasında, Ankara’da ise 12-14 Şubat tarihleri arasında satılacak. Normal fiyatından ise İstanbul’da 1 Şubat, Ankara’da 15 Şubat’ta satışa çıkarılacak.

Hafta içi gündüz seansları ‘gnctrkcll’liler için ‘bir bilet alana bir bilet bedava’ olacak.

Filmlerle ilgili ayrıntılı bilgi için: 2010.ifistanbul.com

!f İstanbul 9. AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali 11 Şubat’ta başlıyor. Yorumları

Yorum Yok


− 8 = bir

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri