Eyvah Eyvah 2

- 04/05/2012
5,67(3 oy)

2011’in en çok izlenen filmi “Eyvah Eyvah2”ilk filmin bıraktığı yerden başlıyor ve Hüseyin Badem’in eğlenceli maceralarına da kaldığı yerden devam ediyor. İlk filmde Hüseyin Badem daha çok İstanbul’da başını türlü belalara sokuyordu. Bu kez ise kendi memleketinde, sevdiği kızı elde edebilmek için başına bir sürü dert açılıyor.

İlk filmdeki sıcaklık, samimiyet ikinci filme de geçmiş evet, fakat ilk filmdeki komedi dozu bu filmde ne yazık ki yok. Hüseyin’in babası Ali Rıza Şeker kendisine verilen görevi yadırgamış sanki. Hemşire Müjgan’ın babası Edremit de fazla klişe bir karakter gibi görünüyor. Yine aynı şekilde filmin sonlarında Hüseyin’in başını derde sokma hikayesi de zorlama gibi. Fakat her şeye rağmen filmin insanı güldüren pek çok sahnesi mevcut. Finalde Türk filmlerini anımsatan mutlu son da filme oldukça yakışmış. Dediğimiz gibi, ilk filmdeki kadar gülemeseniz de eğlenceli ve komik pek çok sahne bu filmde de var.

Ata Demirer, Hüseyin Badem’in hikayesinin artık bittiğini söylemişti filmden sonra. Belli ki bir devam filmi daha gelmeyecek. Zaten yazının yazıldığı sırada “Berlin Kaplanı” çok yakında vizyona girecek.

Filmin yönetmeni Hakan Algül. Senaryo başroldeki Ata Demirer’e ait. Daha çok yine BKM kadrosundan aşina olduğumuz isimler ağırlıkta. Demet Akbağ, Özge Borak, Salih Kalyon, Caner Alkaya, Teoman Kumbaracıbaşı, Bican Günalan, Murat Serezli, Tanju Tuncel ve konuk oyuncu olarak Beyaz, filmin oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

Eyvah Eyvah 2 Yorumları

Yorum Yok


beş + 4 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri