EV

- 12/11/2011
4,57(7 oy)

Hatırlarsınız, çok değil 2-3 yıl önce kısa adı BBG uzun adı Biri Bizi Gözetliyor olan bir yarışma vardı! Her türden insan, her tarafı kameralarla çevrili bir eve tıkılır ve kafesteki maymunlar misali tüm hareketleri biz seyircilere seyrettirilirdi. Programı interaktif hale getirmek içinde seyircilerden oy beklenirdi. Ee haliyle en çok oyu alan evden bir rakibini tasfiye ederdi! Bu formatın çok tutmasıyla türevleri televizyonu epey bir süre işgal etti. Ama şükürler olsun ki şimdi o günlerden eski bir anı olarak bahsedebiliyoruz!

Unutulmuş salgını tekrar hortlatan Alper ve Caner Özyurtlu kardeşlerin ilk filmleri EV ile o günlere tekrar dönüyoruz adeta. Karşımızda ilk film olmanın dezavantajlarından kurtulmuş, eli yüzü düzgün ve artık burun kıvırdığımız Hollywood’un klişe korku-gerilim sinemasına alternatif bir gerilim filmi var! Ama keşke bu filmi daha önce yapsalar demeden de edemiyor insan. Hem o zaman daha kıymeti bilinirdi ya neyse!

Yarışmanın bitmesine haftalar kala, bir eleme günü EV’e konuk oluyoruz. Yarışmanın ağlak kişisi Yiğit’in EV’den gitmesiyle 15 yarışmacıdan 7 yarışmacı kalıyor sadece. İşte ne oluyorsa eleme esnasında oluyor ve eli silahlı, kimliği belirsiz biri EV’in bütün çıkışlarına bomba yerleştirip içerdeki 7 yarışmacıyı ve bir kameramanı rehin alıyor ve haliyle tüm bu karmaşa yüzünden canlı yayın kesiliyor. Ama saldırganın zoruyla tekrar canlı yayına geçilmesi sonucu da gerilim dolu “oyun” başlıyor…

Film gücünü Deniz Celiloğlu’nun ismini bilmediğimiz saldırgan rolündeki üstün performansından ve diğer oyuncuların doğal oyunculuklarından alıyor bir nevi. Oyunculuklar iyi, yönetim iyi, gerilim dolu atmosfer iyi ama bazı mantık hataları da yok değil filmde. Mesela EV’de herkes salya sümük ağlarken rehin alınan ve eline kamera tutuşturulan kameramanın duyguları alınmışçasına hiçbir tepki vermeden her şeyi çekmesi anlaşılır gibi değil. Yine de EV, bir ilk film için umut vaat ediyor ve görülmeyi hak ediyor!

EV Yorumları

1 Yorum


4 + iki =

  • fulya şirin 29 Kasım 2011 23:06

    amannn o bbg filmi korkunç ve iğrençti ya yazık günah o emeğe paraya

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri