Epic – Doğal Kahramanlar

- 06/03/2014

2013’e damga vuran, kimilerinin dış mihraklar tarafından yürütülüyor dediği, kimilerinin gençliğin yok sayılması sonucu bardağı taşıran son damlanın sonucu olarak yorumladığı Gezi olayları, yeşil çevreyi gündeme oturtmuştu. İşin siyasal boyutlarına girmeyeceğiz elbette lakin bu olayların her iki tarafın da çevre duyarlılığını arttırdığı kesin. Kurak geçen 2014 kışının yazın açacağı neticelerle birlikte ise çevre konuları iyice gündeme gelecek gibi görünüyor zaten.

 Epic

Bunları anlatmamızın sebebi, “Epic”in konusunun, o dönem bazı sinema yazarlarının da dile getirdiği gibi, gündemimize cuk diye oturmasıydı. Tek yaşayan bir araştırmacı, kızının kendisine misafir gelmesiyle ormanda varlığına inandığı küçük varlıkları gündeme getiriyor. Kızı ise bir müddet sonra bir dolu tesadüf sonucu kendisini bu varlıkların boyunda buluyor. Ardından da doğada yaşanan iyi – kötü savaşında iyilerin tarafında saf tutup ormanın korunmasını ve doğanı yok edilmesini engellemeye çalışıyor.

Heyecan uyandıran bir konusu olmasa da “Epic” yakın gündemimize çok benziyor. Filmdeki kötücül varlıklarla iyi varlıkların kim olduğunu belirlemeniz size kalmış elbette ki. Bunun yanında bu uyum dışında herhangi bir çekicilik bulmak zor. Aslında adı üstünde, “Epic”in beslendiği ana damar heyecan dozu. Ormanın tüm güzellikleriyle, destansı bir savaş anlatma derdinde. Sınıfı geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz ancak zayıf mizahı filmin belini büküyor ne yazık ki.

 Epic

Filmin yönetmeni Chris Wedge. Seslendirme kadrosunda Amanda Seyfried, Josh Hutcherson, Colin Farrell, Christoph Waltz, Beyoncé Knowles, Steven Tyler ve Aziz Ansari isimleri var. 

Epic – Doğal Kahramanlar Yorumları

Yorum Yok


8 − iki =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri