En iyi 5 Sean Penn filmi!

- 28/07/2013

Malumunuz Sean Penn bugünlerde gündemin ana maddelerinden. The Times gazetesinde yayınlanan ve hükümeti eleştiren ilanda adı geçen Sean Penn, aslında röportajlarından anlaşılabileceği üzere hem ülkesindeki siyaseti hem de dış gündemi yakından takip eden bir isim. Bu vesileyle Oscar ödülü de almış olan usta oyuncunun, kendi yorumumuza göre kariyerindeki en iyi 5 filme göz atalım istedik. Liste subjektif bir şekilde yapıldığından dilerseniz kendi listenizi yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

5-) All the King’s Men: Sean Penn’in başrolde harikalar yarattığı bu film, güçlü oyuncu kadrosuna ve sürükleyici politik hikayesine rağmen nedense kenarda köşede kalmış bir yapıt. İzlemeyenler varsa tavsiye ederiz.

 

4-) I Am Sam: Ünlü oyuncunun zor bir rolün altından başarıyla kalktığı film, artık biraz eskimiş gibi gözükse de halen Penn’in en iyi performanslarından birini de barındırıyor.

 

3-) 21 Grams: Alejandro Gonzalez Inarritu’nun vakti zamanında yankı uyandıran filmi “21 Grams” konseptinin geçen kısa sürede eskimesine rağmen halen etkileyiciliğini koruyor. Filmin finaline doğru tam olarak çözülmesi ve hoş nüanslar barındırması bunda etken kuşkusuz.

 

2-) Mystic River: Cannes Film Festivali’nde yarışırken “Uzak”ın aldığı başarı neticesinde hakkının yenildiği söylenmişti. Clint Eastwood’un yönettiği film bir dedektiflik hikayesini düşük bir tempoyla anlatan başarılı bir çalışma.

 

1-) The Thin Red Line: “Terence Malick’in son başyapıtı “The Thin Red Line” “rüya takımı” andıran oyuncu kadrosu ve savaş karşıtı söylemini hiçbir aşırı uca kaçmadan yapmasıyla ve daha birçok noktasıyla halen savaş başyapıtlarının en iyileri arasındaki yerini koruyor. Müthiş oyuncu kadrosunda Sean Penn önemli bir karakteri canlandırıyordu.

En iyi 5 Sean Penn filmi! Yorumları

Yorum Yok

Yorum yapma kapalı.

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri