Elizabethtown

- 16/05/2006
6,33(6 oy)

Elizabethtown, Bridget Jones‘un ilk filminden bu yana, izlediğim en iyi romantik/komedi. Ayrıca, hatırlayabildiğim en özgün romantik/komedi.

Filmin senaryosunu da yazan, yönetmen Cameron Crowe‘u; Jerry Maguire, Almost Famous ve Vanilla Sky filmleriyle hatırlayabiliriz. Cameron Crowe, mutlaka izlenmesi gereken bir film çıkarmış.

Aksiyon içeren filmlerin ardından, Orlando Bloom her rolün hakkını verebileceğini kanıtlıyor. Spider-Man serisinden tanıdığımız Kirsten Dunst ise beyazperdeye gerçekten çok yakışıyor.

Filmdeki telefon sahnesi, yolculuk bölümleri, müzikleri, finali… hepsi olması gerektiği gibi.


Tom Cruise‘un filmde sadece yapımcı konumunda olması ise oldukça sevindirici, Cameron Crowe’un Bloom’un yerine Cruise’u tercih etme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.

Yönetmenin, Claire Colburn rolü için düşündüğü ilk isim Kirsten Dunst olmasına karşın, The Village filminden son anda bu film için ayrılmış olmasaydı, muhtemelen şimdi bu rolde Evan Rachel Wood‘u izliyor olacaktık. Ki, Rachel Wood oldukça yetenekli bir aktrist olmasına karşın, Kirsten Dunst’un yeri dolmazdı.

Sonuçta film bitti. Şimdi soundtrackını bulup dinlemeliyim. Soundtracklar filmin havasını bir süre daha korumasını sağlıyor ne de olsa. Hem uzun saatler alan internet yolculuğumda, uzun yol müzikleri iyi gidebilir.

Elizabethtown Yorumları

Yorum Yok


× 7 = otuz beş

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri