Edge of Darkness | İntikam Peşinde

- 05/06/2010
6,17(6 oy)

Mel Gibson’ın uzun bir süre sonra izleyiciyle buluştuğu filmi “Edge of Darkness-İntikam Peşinde”, aksiyon fırsatlarını değerlendiremeyip intikam duygusunu da izleyiciye yansıtamayan vasatın altında bir seyirlik.

Filmde Mel Gibson’ın yanı sıra Ray Winstone, Danny Huston ve Bojana Novakovic yer almakta. Filmin yönetmeni Martin Campbell.

Adından anlaşıldığı üzere bir intikam hikayesi anlatan yapım, bu hikayenin hakkını veremiyor. Filmde, polis memuru Craven (Mel Gibson), kızına oldukça düşkün biri olarak göze çarpıyor. Eşinin, ortalarda olmayışından hayatını kaybettiği sonucuna varıyoruz. Craven, kızı Emma’yı konuk ettiği bir gün bir silahlı saldırıya maruz kalıyor fakat saldırıda ölen kendisi değil kızı oluyor. İlk bakışta, bir hedef yanlışlığı olduğunu düşünen Craven, işin aslını ortaya çıkarmaya çalıştıkça, kızının çalıştığı büyük şirketle ilgili bazı karanlık noktalara ulaşıyor ve saldırının doğrudan kızına yapıldığını idrak ediyor…

Hemen söyleyelim, filmin fragmanını izlediyseniz Mel Gibson’ın “Cehennem Silahı” günlerine geri döndüğünü düşünmüş olabilirsiniz. Çünkü filmin dinamik fragmanı, içerikle ilgili bol bol aksiyon beklentisi oluşturuyor. Fakat kazın ayağı öyle değil zira yüz çizgilerinden ilerleyen yaşını iyice ele veren Mel Gibson, filmde yalnızca bir iki sahnede aksiyona dalıp, geri kalan zamanında fırsat buldukça konuşuyor. Filmin aksiyon eksikliğini mazur görmeye kalksak da, bu sefer de klasik ötesi konusu göze batıyor. Büyük bir şirket, çevirdiği bir takım gizli ve karanlık işler, bunu ortaya çıkarmaya çabalayan ve bu uğurda her şeyi göze alan acılı bir baba… Tüm bu unsurları yan yana getirince filmin bütün havası birden sönüveriyor haliyle.

Film o kadar yavaş ve sönük ilerliyor ki, sonunu merak etmeyen seyircinin filmi yarıda bırakması işten bile değil. Arada kendini gösteren iyi oyunculuklar da ne yazık ki fazla dikkat çekmiyor.

Sonuçta “İntikam Peşinde”, beğenilmesi oldukça zor ve izlemesi de aynı oranda güç bir film.

Edge of Darkness | İntikam Peşinde Yorumları

Yorum Yok


beş + 3 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri