Drive Angry – İntikam Yolu

- 04/08/2012
4,00(1 oy)

“Drive Angry”yi izlerken ekran başına sıkı bir aksiyon, gerilimli bir macera izlemek niyetiyle oturduysanız eğer filmden iyi anılarla ayrılma şansınız yok gibi. O yüzden bu düşüncelerle filme yaklaşmamak en iyisi.

 

“Drive Angry” açıkça söylemek gerekirse, ikinci sınıf bir film. Tam olarak karşılamıyor ama başka bir deyişle bir B filmi. Yani kalitesi en fazla Robert Rodriguez’in nostalji niyetiyle yaptığını söylediği “Machete” veya da Clive Owen’ın oynadığı “Shoot ‘Em Up” tarzında ki sevişme esnasında silahlı çatışmaya girme sahnesi de bu filmdeki kısma oldukça benziyor.

 

Yıllar önce ölen ve 40’lı yaşlarındaki haliyle dünyaya dönen Milton, şeytani bir ayine kurban gitmek üzere olan torununu, bazı doğaüstü güçlerin de yardımıyla kurtarmaya çalışıyor. Bunu yaparken bir dizi tesadüf sonucu yanına güzel ama gözünü budaktan sakınmayan Piper da takılıyor. Bundan sonrası ise biraz tuhaf. Şeytanın takım elbiseli bir temsilcisi, ağır çekimde hareket eden kurşunlar,2 metre mesafeden isabetli vuruş yapamayan insanlar vs. dediğimiz gibi film en fazla bir “Shoot ‘Em Up” seviyesinde seyrediyor ki bunu bilerek ve isteyerek yapıp yapmadığı bile meçhul.

 

Filmde, bu tip yapıtlarla kariyerini çarçur eden Nicolas Cage ve kariyerini yönetirken “Film var dediler, geldik!” anlayışıyla hareket eden Amber Heard başrollerde. Billy Burke, David Morse ve William Fichtner de diğer rollerdeki isimler. Yönetmen Patrick Lussier’in senaryoda da imzası var. Diğer senarist ise Todd Farmer.

Drive Angry – İntikam Yolu Yorumları

Yorum Yok


sekiz − = 4

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri