Domino

- 03/07/2006
4,00(5 oy)

Yönetmen koltuğunda kamera hareketleriyle konuyu daha karışık bir hale getirmeye ve daha fazla aksiyon hissi vermeye çalışan Tony Scott, belki yine bu amaca hizmet edecek ucuz bir kurgu ile kendine hiç de yakışmayan bir yapım ortaya koyuyor.

Domino’da kurgu ve kamera oyunları filmin merkezine oturmuş durumda. Aslında “Bir anlam ve uyum bütünlüğü sağlayarak birleştirmek” tanımına uygun olarak değerlendirdiğimizde kurgusu yoktu demek belki daha doğru olacak.

Keira Knightley‘in son dönemlerde geldiği noktayı göz önüne aldığımda ise, kendini böylesine ucuz bir filmde -kelimenin tam anlamıyla- harcamasına bir anlam veremiyorum.

Bir de, Domino gerçek bir hikayeymiş güya…

Domino Yorumları

6 Yorum


× üç = 12

 • Bora G. 5 Temmuz 2006 2:59

  Söyleyecek bir şey bırakmamışsınız. Kamera hareketlerini sevmiştim ben de. Hikaye yavandı ve zorlamaydı. Sıkıldığım yerler oldu filmde.

 • yamahe 5 Temmuz 2006 12:11

  Gerçi ben kamera hareketlerini sevmediğimi ve ucuz bulduğumu ifade etmeye çalışmıştım, ama neyse:)

 • Fatalite 7 Temmuz 2006 8:10

  Şahsen benim hoşuma gitti film..
  Gerçi müzikleri filmden daha güzel ;)

 • 525 20 Temmuz 2006 15:38

  ben filmi beğendim.
  Mesela balık olayı var ince, güzel. böyle ufak şeyler var izleyiciye bırakılması gereken ama işte onları 2 dk sonra görüntü olarak ya da karakterlerin ağzından söz olarak sana anlatıyor.

  yine de günlük işlerden uzaklaşmak isteyenler için fırsat veriyor. hareketli. hiç sıkılmadım.

 • sinema 9 Nisan 2008 16:06

  bence tony scott yine ustalığını konuşturmuş ve iyi bir filme daha imza atmış.filmin tek zayıf tarafı senaryosu.zaten scott ında en iyi yanı kötü bir hikayeyi görsel bir ziyefete çevirmek değil mi?filmin konusu iyi değil evet ama görsel açıdan çok iyi bir film…

 • arzu 20 Temmuz 2008 22:10

  bu da alacaklarım listesinde olan bi film

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri