Disney Lucafilm Ltd.’yi Satın Aldı

- 31/10/2012

The Walt Disney Company,  dünyaca ünlü Lucas Film Ltd.’i efsanevi STAR WARS franchise’ıyla birlikte satın almak üzere anlaşmaya vardı..

  Disney’in uzun dönemli hisse değerlerini arttırmak için dünyanın en iyi markalı içeriğiyle yenilikçi teknolojilerini yaratıp ticarileştirmek ve global büyüme sağlamak konusundaki stratejik odaklanması bu alımla devam ediyor.

  Lucasfilm şirketin Disney, ESPN, Pixar, Marvel ve ABC’yi de içeren dünya çapındaki markalardan oluşan global portföyüne katılacak.

STAR WARS: EPISODE 7 sinema filminin 2015’te gösterime girmesi hedefleniyor.

The Walt Disney Company (NYSE: DIS) dünya genelindeki izleyicilere olağanüstü içerik sunma stratejisi çerçevesinde hisse ve nakit karşılığında %100’ü Başkanı ve Kurucusu George Lucas’a ait Lucasfilm Ltd.’i satın almak üzere anlaşmaya varmıştır.

Anlaşma kapsamında ve 26 Ekim 2012 tarihinde Disney hisselerinin kapanışına dayanarak, işlemin değeri yaklaşık 4.05 milyar $ tutarındadır. Disney bu tutarın yaklaşık yarısını nakit olarak ödeyecek ve kapanışta yaklaşık 40 milyon hisse ihraç edecektir. Nihai bedel geleneksel kapanış sonrası bilanço uyarlamalarına tâbi olacaktır. 

Disney Lucafilm Ltd.’yi Satın Aldı Yorumları

Yorum Yok


9 − üç =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri