Derailed | Raydan Çıkanlar

- 26/05/2006
9,00(7 oy)

Belki Jennifer Aniston sebebiyle, belki filmin afişi sebiyle:) -neden bilmiyorum-, beklentilerimi yüksek tuttuğum bir filmdi. Derailed’i, seneler önce izlemiş olsaydım “adamlar zekice bir konu çıkarmışlar” diyebilirdim. Geldiğimiz noktada ise konunun oldukça vasat kaldığını söyleyebilirim.

Bunu, filmden zevk alma adına sorgulamayı arka plana itebilen birisi olarak söylüyorum. Bir de filmi izlerken sorgulama yapmaktan kendini alıkoyamayanları düşününce, filmin dram kısmı bitip gerilim kısmı başladığında katilin uşak olduğunu anlayacaklarını sanıyorum.

Filmin türünün drama/gerilim olmasına karşın, drama ile gerilim bölümlerinin keskin çizgilerle ayrıştırılmış olması, geçmiş zaman içinde, bir filmi yarıladığımızda “film daha yeni başlıyor” ifadelerini duyduğum günleri hatırlattı. (Kardeşim şöyle ortaya karışık yap, dramı gerilimi içiçe yayıver, değil mi yani?)

Neyse ki Jennifer Aniston ve Clive Owen var. Gerçi Jennifer Aniston’u daha yoğun bir rolde görmeyi umuyordum.

Genellikle, romandan uyarlanmış filmlerde içerik doyurucu boyutta oluyor. Burada sorun romanda mı, yoksa uyarlamada mı? Romanı okumadan cevabını bulmak olanaksız elbette.

Derailed | Raydan Çıkanlar Yorumları

3 Yorum


sekiz − 1 =

  • nilhoplar 9 Haziran 2007 19:52

    valla jennifer  in hangi filmi olsa izlerim..bence bu da GAYETT basarılı olmş…ama cidden J.A  u daha yoğun rolde gorseydik daha iyi olucaktı….

  • Mido 2 Ekim 2007 14:55

    bence sıradan bi film degil izlemediyseniz tavsiye ederim beni tatmin etti

  • yavuztoy 19 Şubat 2008 0:14

    clive owen ı tanımlayan bir film, tıpki içerdeki adam gibi farklı kılınmak üzere cekilmiş, tavsiye edilebilir bir film

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri