Dear John – Sevgili John

- 15/10/2012
10,00(1 oy)

Çoğu zaman ortalamanın üstünde işler çıkarıp Hollywood’ta kendine kalıcı bir yer edinmiş İsveç’li yönetmen Lasse Hallström’ün yönettiği “Dear John” Amerikan milliyetçi duygularına da dayanan bir romantik dram.

 

Belki de gelişmiş vücuduna güvendiği için daha önce çevresinde saldırgan olarak bilinen ama artık kabuğuna çekilmiş bir ordu görevlisi John’un, izindeyken tanıştığı Savannah ile bir ilişkiye başlaması uzun sürmüyor. İkili, iki haftalık bir birlikteliğin ardından ilişkilerini mektupla sürdürürken, John’un 11 Eylül saldırılarından sonra orduda görevine devam etmek istemesi ikilinin ilişkisini çıkmaza sürüklüyor…

 

11 Eylül saldırılarını seyircinin bu kadar gözüne sokarak anlatan bir film, herhalde Amerika’da dahi azdır. Üstelik filmin temposu da kendi adına yarattığı ciddi bir handikap. Ayrıca iyi bir kimya yakalayamayan bir çifti izletmek de seyirci için ayrıca bir sorun.

 

Yine de John’un babasıyla kurduğu tuhaf ilişki ve özellikle bu bölümlerde duygusallığa yüklenen yapım, vasatın çok altına inmekten kurtuluyor ama hepsi o kadar.

Filmde başlıca rollerini Channing Tatum, Amanda Seyfried ve Richard Jenkins paylaşıyor.

Dear John – Sevgili John Yorumları

Yorum Yok


yedi × = 14

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri