Cruel Intentions – Seks Oyunları

- 18/04/2014
7,50(2 oy)

İlk olarak Placebo’nun “Every You Every Me” şarkısının içinde yer almasıyla dikkatimi çeken ve bir şekilde fırsat bulup izlediğim “Cruel Intentions” bir ilişkiler yumağını konu alıyor. Gençlerin yaz tatilini fırsat bilip kendilerini ilişki mevzularına attıkları bir dönemde öncelikle Kathryn ve Sebastian’ı tanıyoruz. Aslında ikili üvey kardeş ama aralarındaki cinsel çekim ilk kareden itibaren hissediliyor. İkisi de karşı cinsin kısa ömürlü! olanını seven bu gençler, aralarında bir iddiaya giriyorlar. Buna göre Sebastian, belirli bir yaşa kadar bakire kalmayı başarabilen ve bununla da açık seçik övünen Annette’le birlikte olmaya çalışacak. Birlikte olamazsa arabasını kaptıracak, olursa Kathryn’le de birlikte olma şansını yakalayacak.

 Cruel Intentions

Hayli cüretkar bir konu özeti olsa da “Cruel Intentions”ta ölçüsüz bir erotizm yok. Tahmin edilebileceği gibi Sebastian Annette’le yaklaştıkça başlangıçta geri kafalı bulduğu Annette’e karşı ilgi duymaya başlıyor. Annette de Sebastian’ın cazibesine kapılıp  bu ilgiye karşılık verince artık yaşayacakları olası cinsel birliktelik Annette’in arzuladığı, Sebastian’ın ise Annette’i kırmak istemediğinden adım adım kaçtığı bir olay oluyor.

’99 yapımı film dediğimiz gibi eşelediği konuları erotizm dozunu abartarak vermiyor. Arada cinsellikle ilgili açık seçik muhabbetler geçmiyor değil fakat gençlerin tenselliğe dayalı sığ ilişkilerini, aşktan yoksunluklarını abartmadan anlatıyor. Edebiyat uyarlaması filmin manidar sonu yüzlerde bir tebessüm bıraksa da, son kısımlarda Sebastian’ın yaşadığı kararsızlıklar, gel gitleri filmin ivmesini sarsmıyor değil. İşgüzarlık yapılıp filmin ülkemizde yaygın gösterime “Seks Oyunları” diye sokulmasına aldanmayın, zaman zaman romantizm dozu yükselen bir drama “Cruel Intentions”. O zaman 27 yaşındaki Linda Blair’ın performansı da enteresan, son not olarak ekleyelim.

Cruel Intentions

Filmin oyuncu kadrosunda Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Reese Witherspoon, Linda Blair, Sean Patrick Thomas ve Joshua Jackson var. Yönetmen Roger Kumble senaryoya da imza atmış. 

Cruel Intentions – Seks Oyunları Yorumları

Yorum Yok


+ 8 = dokuz

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri