Cowboys & Aliens – Kovboylar ve Uzaylılar

- 29/12/2012
2,00(2 oy)

Filmin vizyona giriş tarihi yaklaşmışken “Kovboylar ve Uzaylılar” oyuncularıyla yapılan röportajlarda, oyuncuların hepsi ağız birliği etmişçesine aynı şeyi söylüyordu “Projenin ismini duyunca, komedi filmi olduğunu sandım.”

 Cowboys and Aliens

Sırf isminden dolayı bile böyle bir handikapla çıkıyor seyircinin karşısına “Kovboylar ve Uzaylılar”. Gerçi bir süre önce Abraham Lincoln’ün vampir avcısı olduğunu görmüştük, seyirciler de filmi çok beğenmişti üstelik fakat dediğimiz gibi “Kovboylar ve Uzaylılar” dezavantajla girdiği sinema dünyasından kısmen iyi eleştiriler alabildi.

 Cowboys & Aliens

Filmde uzaylı istilasına uğrayan bir kovboy kasabasında yaşananları izliyoruz. Filmin yapım sürecinde rol alan “sağlam” isimler filmin çıtasını yukarı çekmeyi başarsa da neticede istenilen noktaya ulaşamadığı ortada filmin. Karakter zenginliği açısından bir sıkıntısı olmayan, üstelik nerdeyse tüm karakterlerine geniş alan açıp onları derinleştiren film, hikayesinin tekdüzeliği nedeniyle pek çok kez farklı kulvarlara girip, son anlarına kadar bir ivme tutturmak istiyor, başarabildiği ise şüpheli.

Filmin yönetmeni Jon Favreau. Oyuncu kadrosunda Daniel Craig, Harrison Ford, Olivia Wilde, Paul Dano ve Sam Rockwell gibi isimler var.

Cowboys & Aliens – Kovboylar ve Uzaylılar Yorumları

1 Yorum


4 + dokuz =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri