Cleanskin

- 15/10/2013

Çeşitli ülkelerin casuslarının veya istihbarat kadrolarının anlatıldığı filmlerdeki son trend göçmenlerin ve özellikle de radikal İslamcıların terör estirdiği yapılar kurmak. Bu filmler özünde doğrudan hiçbir Müslümanı hedef almıyor elbette lakin ciddi bir anti göçmen havası da estiriyorlar içten içe.

 Cleanskin

“Cleanskin” radikal İslamcılara katılan bir gencin hem günümüzde yaşadıklarını hem de bu yola giriş şeklini anlatıyor. Kısaca bu genç yeniliklere açık sevgilisiyle onu sevmesine rağmen bir kültür uyuşmazlığı yaşıyor. Ten renginden dolayı pek kimseyle arkadaşlık kuramadığı için de yavaş yavaş çevresinden kopup kendisini radikal İslamcıların arasında buluyor.

Belki bin defa izlediğimiz yalnız ve agresif istihbarat ajanı rolü bu kez Sean Bean’in vücudunda hayat buluyor. Esasen filmde yeni veya dişe dokunur bir şey olduğu da söylenemez. Evet, bir şekilde kendisini izlettirmeyi en azından bir yere kadar başarsa da son yarım saati epey çekilmez oluyor. Söz konusu gencin girdiği duygusal durum biraz fazla deşiliyor. Fakat bir nebze olsun farklı olmayı başaran son kısmı bütün taraflılığından sonra izleyiciyi farklı açılara davet ediyor. Sırf o son bölümler için filme vakit ayırmak ise iyimserlik olur.

 Cleanskin

Filmin yönetmeni Hadi Hajaig. Sean Bean’in yanı sıra Charlotte Rampling, Abhin Galeya, Tom Burke ve Tuppence Middleton isimleri var oyuncu kadrosunda. 

Cleanskin Yorumları

Yorum Yok


− 4 = beş

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri