Celal ile Ceren

- 29/08/2013

TV8’de serüvenine başlayan Şahan Gökbakar’ı o dönemden beri takip etmekteyim. Televizyonda yaptığı başarılı işlerin ardından ordaki bir karakterden yola çıkarak çevirdiği “Recep İvedik” serisinde de kendisine haksızlık yapıldığı düşüncesindeyim. “Mr. Bean”lerin hiçbir zeka kırıntısı taşımayan esprilerine bile kahkahayla gülüp Recep İvedik’e çamur atan eleştirmen zihniyeti yüzünden Recep İvedik serisi oldukça yanlış bir yerde konumlandırıldı diye düşünüyorum.

 Celal ile Ceren

İmdb.com’da en kötü filmler listesinde yer edinince birden ilgi odağı! Olan “Celal ile Ceren” bariz bir şekilde başarılı bir film değil, doğru. Senaryoda garip sıçramalar var ve bir bütünlük yok. Bunun dışında güldüren esprileri olsa da bazıları bariz bir şekilde zorlama. Yani “Celal ile Ceren”i kötü olarak nitelendirmek için pek çok sebep var lakin filmin imdb.com’daki pozisyonu da açıkçası hak ettiği bir yer değil. Bu filme kadar o noktalara gelmesi gereken pek çok yapım mevcut diye düşünüyorum.

Nacizane yorumuma göre “Celal ile Ceren”in senaryosunda Şahan Gökbakar’ın tek başına imzasının bulunması da filme negatif bir şekilde yansıyor. Recep İvedik serisinde birlikte çalıştığı Serkan Altuniğne’nin yokluğu, filmde “başka bir dokunuş”un ihtiyacını iyiden iyiye hissettiriyor. “Celal ile Ceren 2” söylentilerine bakarsak, belki ikinci filmde bu vaziyet düzelir.

 Celal ile Ceren

Filmin başrollerinde Şahan Gökbakar ve Ezgi Mola var. Filmin yönetmeni Togan Gökbakar.

Celal ile Ceren Yorumları

Yorum Yok


+ beş = 13

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri