Breaking Bad

- 22/06/2013

Dalga dalga yayılan dizi furyasında özgün yapısıyla sıyrılıp kendine yer edinen “Breaking Bad” sadık bir izleyici kitlesi ile yoluna devam ediyor fakat sessiz sedasız ilerleyen bu başarı öyküsünde, hikayenin sunuluş şeklinin de payı büyük.

 Breaking Bad

Hayranları belki katılmayacaktır ama en başından söyleyelim “Breaking Bad” izleyiciyi koltuğuna çivileyen veya bir sonraki bölümü çok da merak edilecek bir dizi değil. Diziyi çekici kılan unsurların başında oyunculuk gelmekte. Bryan Cranston’ın kendisine başka kapılar da açan müthiş performansı, Jesse’yi oynayan Aaron Paul’un dinamik oyunculuğu ve dizinin kötü adamlarının performansları izleyiciyi çeken etkenlerin başında geliyor. Zaten oyuncular bu kadar iyi performanslar sergilemese, açıkçası dizinin bu çıtaya ulaşması da pek mümkün olmazdı gibi geliyor. Bunun sebebi ise dizinin hafif tempoda ilerlemesi.

 Breaking Bad

Bu hafif tempoyu lehine çevirmeyi başaran dizinin yaratıcısı Vince Gilligan, anlattığı şeyin çok da sıra dışı bir öykü olmadığının bilincinde olacak ki, öyküyü sunuş şeklini ön plana çıkarmış. Kimi zaman başarılı bir gerilim de yakalayan ve özellikle 3. sezonunun finalinde beklenmedik bir işe imza atılan dizide, akciğer kanseri olduğunu öğrenen Walter White isimli Kimyager’in, ailesinin geleceğini düşünerek eski öğrencisi Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine girmesini ve sonrasında yaşananları izliyoruz.

Dizinin oyuncu kadrosunda Bryan Cranston ve Aaron Paul dışında Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, Bob Odenkirk, RJ Mitte ve Giancarlo Esposito’yu görüyoruz.

Breaking Bad Yorumları

2 Yorum


9 × dokuz =

  • herbalife 3 Mart 2016 12:31

    bu dizi bitmemeliydi

  • Breaking Bad 2 Haziran 2017 23:37

    Efsane bir dizi olarak kalacak

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri