Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

- 09/01/2014

Bir mini dizi olarak tasarlanıp akabinde uzun soluklu bir projeye dönüştürülen, takipçi kitlesini genişletene kadar reyting canavarıyla ciddi bir şekilde boğuşan “Behzat Ç.”, yayınlandığı sürece gündeme dair yaptığı göndermelerle konuşuldu daha çok. Özel yetkili Savcılardan tutun da Ergenekon davasına kadar geniş bir pencerede ve kendi bildiği şekilde günceli yorumlayan dizi, elinden bira şişesi ağızlarından küfür düşmeyen polis karakterleriyle de dikkat çekiyordu. Behzat Ç. Karakterinin “Kirli Harry”den apardığı yönünde iddialar da vardı, üzerine pek düşülmese de (Dizinin yorumu için http://www.sinemablog.com/behzat-c-bir-ankara-polisiyesi.html ).

 Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

Dizinin yoğun RTÜK cezalarından final yapmasından önce vizyona giren “Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm” adlı sinema filmi, tahmin edilebileceği üzere dizinin matematiğinden fazla kopmadan, hem TV’den takip edenler hem de yeni başlamak isteyenler için kurulmuş bir yapıda ilerliyor. Filmin temel sıkıntısı da yayınlanan ortalama bir “Behzat Ç.” bölümünden pek de farklı durmuyor oluşu. Yani sinemanın kendine has dokusu pek hissedilmiyor. “The Simpsons”ın üç bölüm üst üste dizi izliyormuş hissiyatı yaratan sinema filmi gibi, bu yapım da normal bir bölüm seyrediyormuş duygusu veriyor izleyene.

 Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

Cinayet büro ekibi bu kez kendisine Red Kit adını yakıştıran bir katilin peşinden koşuyor. Olay irdelendikçe gizli örgütlenmeler de peydah oluyor. Bu durum hem Behzat ve ekibinin işini zorlaştırıyor hem de cinayetlerin ardının arkasının kesilmemesini.

Diziyi sevenler için hayal kırıklığı yaratmayacak bir film olduğu kesin. Fakat üzerine bir şey koyamama sıkıntısı gözden kaçmıyor. Ekibin bağımlılık yaratan madde kullanımını abarttığı ve birkaç sevişme sahnesinde TV’dekine oranla daha cesur göründüğü yapımda, mizahi kişiliği sebebiyle Harun karakteri bir adım öne çıkıyor.

 Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

Serdar Akar’ın Emrah Serbes’le birlikte senaryosunu yazıp, yönettiği filmde Erdal Beşikçioğlu, Canan Ergüder, Cansu Dere, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Tardu Flordun ve Seda Bakan gibi isimler var.

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm Yorumları

Yorum Yok


7 + = onaltı

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri