Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

- 27/11/2012
9,25(4 oy)

“Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi”nin pek kimse hatırlamasa da çok enteresan bir ekran başlangıcı oldu. Star TV’nin Doğan Grubu’nda olduğu sıralarda Star’da yayın hayatına başlayan dizi, ilk başlarda beklenen etkiyi yaratamadı. Dizinin çekirdek bir hayran kitlesi oluşsa da umut edilen reytingler gelmeyince yayın hayatının sonlandırılması da gündeme geldi. Çekirdek kitlesinin internet aracılığıyla yürüttüğü kampanya ve Doğan Grubu gazete yazarlarının dizinin üzerine düşmesi sonucu dikkatleri çeken “Behzat Ç.” bir şekilde reyting savaşında tutunmayı başardı ve şu an ekranların en çok izlenen dizilerinden biri.

 

“Behzat Ç.” Ankara’da geçen bir polisiye dizi. Emrah Serbes’in eserinden uyarlanan dizide son dönemlerde pek görmediğimiz bir Emniyet Amiri profili izliyoruz. Behzat, bira şişesini elinden düşürmeyen, yakaladığı zanlılara pek de insancıl davranmayan ve solcu kimliğiyle öne çıkan biri (ki karakterin hem solcu hem de dayaktan hoşlanıyor! oluşu özellikle medyada tepki toplayan konulardan). Bu etkenler sebebiyle dizi sosyal medyada sık sık gündeme geliyor ve Rtük tarafından verilen cezalarla da haber oluyor. Dizinin gündeme dair ciddi göndermeleri de dizinin sevilmesinde bir başka faktör. Ankaralılar dışında “gri bir şehir” olarak bilinen Ankara’nın iyi kullanılması, başarılı oyunculuklar ve argodan kaçınmayan doğal diyaloglar da diziye renk katmakta. Şu an 3. sezonunda olan dizinin bir sinema filmi de mevcut. Diziye kimi zaman konuk oyuncu olan Nejat İşler ve Güven Kıraç ikilisinin diziye pozitif etkisini ve sezon sonlarında yer alan sürprizlerin de kurgu harikası işler olduğunu da son olarak ekleyelim.

 

Dizinin Genel Yönetmenliğini Serdar Akar üstleniyor. Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Ege Aydan, Seda Bakan, Berke Üzrek, Zeynep Koltuk ve Ayça Eren de oyuncu kadrosunu oluşturan isimlerden bazıları. 

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi Yorumları

Yorum Yok


− üç = 3

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri