Battleship

- 31/03/2013
10,00(1 oy)

3D teknolojisi “Avatar” ile popüler olduğunda sinemaseverler heyecanlanıp, sinemada yeni bir dönemin açılacağını beklemişlerdi. “Battleship” gibi örneklerde görüyoruz ki filmlerin görselliğe yaslanan tarafı arttıkça içeriği de bir o kadar bozuluyor.

 Battleship

Tabii ki bu genellemeyi tüm filmler için yapmıyorum ama “Battleship” türevi filmlerin sayısı son zamanlarda bir hayli arttı. Bu filmlerde farklı bir karakter görmeyi falan geçtik, daha önce bin kez gördüğümüz formüller işlemekte. Yan karakterlerden tutun filmin omurgasına kadar her şey klişe.

“Battleship”te art niyetli uzaylıların dünyamızı istila etmesini seyrediyoruz. İstila başlar başlamaz Amerikan Başkanı kurmaylarıyla birlikte bir masada toplanıyor ve arka arkaya izleyiciyi dehşete düşüren şaşırmalar yaşıyor. Bu sırada kahramanımız olacak kişinin sevgilisi, ruhunu arayan bir savaş gazisiyle birlikte bir şekilde olaya dahil oluyor. Yanlarında komiklik amaçlı filme dahil olmuş bir bilim insanı da mevcut.

 Battleship

Kahramanlarımız geri kalmış teknolojilerine rağmen üstün askeri zekaları sayesinde uzaylılara haddini bildirirken bize de Rihanna’nın ifadesiz suratından başka izleyecek pek bir şey kalmıyor. Amiral Battı oyunundan esinlendiğini iddia eden film oyunu hatırlatmıyor, onu da ekleyelim.

Filmin yönetmeni Peter Berg. Oyuncu kadrosunda Taylor Kitsch, Alexander Skarsgard, Liam Neeson, Brooklyn Decker, Rihanna ve Hamish Linklater var.

Battleship Yorumları

2 Yorum


beş + = 6

  • Kaan 16 Nisan 2013 0:44

    Oldukça başarılı.

  • caner 3 Haziran 2013 9:16

    Rihanna bu filme ayrıca bir heyecan katmış

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri