August Rush – Kalbini Dinle

- 24/08/2012
8,00(2 oy)

Günümüzün hızlı temposunun her filme yansıması taraftarı değilim. Özellikle de duygusal yönü ağır basan filmlere. Fakat filmi masalsı bir havaya büründürmek için hikayeyi ağır aksak yürütmek taraftarı da değilim.

 

Kısaca “müziğin filmi” olarak tanımlayabileceğimiz “August Rush” duygusal ağırlığına da güvenerek hikayede içi doldurulması zor pek çok boşluk bırakıyor. O kadar çok tesadüf var ki bir süre sonra inandırıcılığını yitiriyor ister istemez bu gidişat. Film bu boşlukları doldurmak için masalsı bir havaya girip izleyicisinden de sabır bekliyor lakin filmin temposunun yavaşlığı izleyiciye “hadi artık” dedirtecek cinsten.

 

Filmin olumlu yanlarına geçersek, dediğimiz gibi “müziğin filmi” August Rush. Bu sebeple de müzikseverlerin kalbini hemen çalıveriyor. Ayrıca duygusal yoğunluğunu iyi kullanıp izleyeni kimi zaman hüzünlendirmeyi de başarıyor ve genel çerçeveye baktığımızda hoş bir seyirlik oluyor. Yine de dediğimiz gibi bazı mantıksal hatalarını görmezden gelmeniz gerek.

 

Filmin yönetmeni Kristen Sheridan. Filmin başrollerinde “Yapay Zeka”nın Haley Joel Osment’ından ödünç aldığı donuk yüz ifadesiyle Freddie Highmore var. Keri Russell, Jonathan Rhys Meyers, Terence Howard ve Robin Williams da güçlü oyuncu kadrosunun diğer yüzleri.

August Rush – Kalbini Dinle Yorumları

Yorum Yok


sekiz − = 2

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri