ATM

- 13/12/2012

“ATM”nin yönetmeniyle yapılan bir röportajda yönetmen, bir kapalı mekan gerilimi çekmek istediğini söylüyor ve çıkış noktasıyla da iyi niyetli olduğunu belli ediyor. Fakat her iyi fikrin pratikte kaliteli bir iş çıkarmayacağını “ATM” ile birlikte bir kez daha anlıyoruz.

 

Filmde üç arkadaşın bir ATM’de, kimliği belirsiz biri tarafından esir alınması konu alınıyor. ATM’de iki erkek yer almasına rağmen karşılarındaki tek erkekle savaşmayı denemiyorlar. Üstelik esir alan kişinin silahı bile yok. Kimi zaman ortadan kayboluyor da. Tüm bunları bir kenara bıraksak bile en sonda hatıra gelen fikir neden en başta kimsenin aklına düşmüyor, o da ayrı!

 

Yani filmin fikri, tek mekan gerilimi olması açısından oldukça heyecan verici olsa da uygulamada “ATM” aceleye getirilmiş havası veriyor. Belki üzerinde biraz daha çalışılsa, son yılların sürpriz bir gerilimine imza atılabilirmiş. Her açıdan kaçırılmış bir fırsat.

 

Filmin yönetmeni David Brooks. Senaryo Chris Sparling’e ait. Oyuncu kadrosunda Brian Geraghty, son dönemin önemli kadın oyuncularından Alice Eve ve Josh Peck isimleri var.

ATM Yorumları

Yorum Yok


× beş = 20

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri