An Unfinished Life | Yeniden Başlamak

- 24/07/2006
7,50(2 oy)

Chocolate, Shipping News ve Casanova‘nın ardından An Unfinished Life’ı izlediğimde de, Lasse Hallström‘un hangi filmini izlersem izleyeyim hayal kırıklığına uğramayacağıma olan inancım güçlendi; belki bir başyapıt izleyemeyeceğim, ama her filminden zevk alabileceğim yönünde…

Olayların geçtiği atmosferi aktarırken verdiği netlik hissi, çerçeveyi kuşatan temalara karşı duyularınızı hassaslaştırıyor. Örneğin, Chocolate filminde çikolatanın kokusunu, Shipping News’de okyanusun serinliğini duyumsamanız olası… Yönetmenin bu noktadaki başarını, yine başka bir başarısına, yapım ekibini seçerkenki özenine bağlıyorum.

Oyuncu seçimi de aynı düzeyde başarılı… Morgan Freeman artık her rol aldığı filme kendi rengini vermeyi ve her haliyle insanı eğlendirmeyi biliyor. Robert Redford zaten bu rollerin adamı, gerçi biraz daha aksiyon katılmış haliyle ama yaş kemale erdi ne de olsa. Sadece, Band Of Brothers’da hayran kaldığım sağlam karakterinin ardından ilk kez bu filmde izlediğim Damian Lewis‘in rolünü kabullenemedim.

An Unfinished Life | Yeniden Başlamak Yorumları

1 Yorum


1 − bir =

  • arzu 20 Temmuz 2008 22:22

    doğruyu soylemek gerekirse bu filmi hiç duymadım bile ama morgan freeman varsa iyidir!

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri