Alone – İçimdeki Şeytan

- 14/11/2012
9,33(3 oy)

Uzakdoğu’dan gelen korku filmlerinin türe yeni bir soluk aldırma girişimlerinin başarısız olduğunu biliyoruz. “Alone” da bu halkaya ekleniyor maalesef.

“Alone”da yapışık ikiz olan iki kardeş ameliyat sonucu birbirlerinden ayrılırken, ameliyat konusunda isteksiz olan taraf hayatını kaybediyor. Hayatta kalan kardeş yıllar sonra annesinin rahatsızlığı üzerine doğduğu eve dönünce, kardeşinin hayaletiyle uğraşmak zorunda kalıyor.

 

Kardeşinin hayaletini gördüğüne kimseyi inandıramayan karakterin neden sadece eve döndüğü sırada hayaletle karşılaştığı meçhul. İki kardeşin arasındaki ilişkinin nasıl gerildiğini öğrenirken, hiç beklemediğimiz anda bir sürprizle karşılaşıyoruz. Film korku derecesini pek yukarılara çekemediğinden bu sürpriz en azından filmin durumu kurtarmasına vesile oluyor diyebiliriz. Genel olarak filmin vasatı aşamadığını belirtelim.

Tayland menşeili filmin yönetmen koltuğunda  Banjong Pisanthanakun ve Parkpoom Wongpoom var. Oyuncu kadrosundaki isimler ise Marsha Wattanapinch, Vittaya Wasukraipaisan ve Ratchanoo Bunchootwong.

Alone – İçimdeki Şeytan Yorumları

Yorum Yok


− 5 = üç

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri